sobota , 19 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Galko bude dočasne riaditeľom štátnej akciovky Letecké opravovne Trenčín

Galko bude dočasne riaditeľom štátnej akciovky Letecké opravovne Trenčín

31.8.2020 (Webnoviny.sk) – Dočasným generálnym riaditeľom štátnej akciovej spoločnosti Letecké opravovne Trenčín bude od 1. septembra Ľubomír Galko. Riadením firmy ho až do uskutočnenia riadneho výberového konania poveril minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Adekvátne bezpečnostné poverenie

Galko nahradí doterajšieho generálneho riaditeľa Vladimíra Šimanského aj vo funkcii predsedu predstavenstva spoločnosti. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Ľubomír Galko má nepopierateľný kredit v boji proti korupcii a tiež bohaté manažérske skúsenosti z rôznych oblastí – okrem toho, že dôkladne pozná prostredie rezortu obrany z čias pôsobenia na poste ministra, bol tiež poslancom Národnej rady SR a manažérom v súkromných spoločnostiach,“ uviedol k výmene vedenia trenčianskych opravovní minister obrany a doplnil, že Galko získal na pozíciu aj adekvátne bezpečnostné poverenie.

Boj s korupciou a stransparentnenie procesov

Šéf rezortu obrany chce využiť Galkove skúsenosti na boj s korupciou a na stransparentnenie procesov v rámci štátneho podniku.

„V minulosti išiel po takýchto prípadoch veľmi tvrdo, preto sa spolieham, že bude takýmto spôsobom pristupovať aj v rámci Leteckých opravovní Trenčín. Tie sú totiž po manažmente bývalého vedenia rezortu vo veľmi zlých číslach a v stave, ktorý s transparentnosťou nemá veľa spoločného,“ zdôraznil. Zároveň dodal, že v odôvodnených a potrebných výmenách na vedúcich postoch v rámci ministerstva obrany bude pokračovať aj naďalej.

Riadne výberové konanie na post generálneho riaditeľa Leteckých opravovní Trenčín sa uskutoční v priebehu šiestich mesiacov.

Viac k témam: Letecké opravovne Trenčín, minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Galko bude dočasne riaditeľom štátnej akciovky Letecké opravovne Trenčín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia obvinila dvoch Slovákov z obchodovania s ľuďmi, ich obetiam sa podarilo ujsť

Obvinený muž a žena sa obohatili sumou, ktorá mohla dosiahnuť 40-tisíc eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *