pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Holandské múzeum prišlo o vzácny obraz, dielo Fransa Halsa ukradli už po tretíkrát

Holandské múzeum prišlo o vzácny obraz, dielo Fransa Halsa ukradli už po tretíkrát

27.8.2020 (Webnoviny.sk) – Z holandského múzea už po tretíkrát ukradli dielo holandského maliara Fransa Halsa. Polícia vo štvrtok informovala, že obraz známy pod názvom “Dvaja smejúci sa chlapci” ukradli v stredu z múzea Hofje van Mevrouw Van Aerden v meste Leerdam, ktoré leží približne 60 kilometrov južne od Amsterdamu.

Vedenie múzea sa k prípadu odmietlo vyjadriť. Polícia potvrdila, že alarm sa v budove spustil v stredu o 3:30 tamojšieho času a muži zákona našli poškodené zadné dvere.

Podľa polície menovaný obraz ukradli spolu s dielom holandského maliara Jacoba van Ruisdaela aj v roku 1988. Oba umelecké predmety o tri roky neskôr našli, no v roku 2011 ich opäť ukradli, pričom o šesť mesiacov ich mala v rukách polícia. Bližšie informácie o týchto krádežiach zatiaľ nezverejnili.

Viac k témam: krádež, obraz, zlodeji
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandské múzeum prišlo o vzácny obraz, dielo Fransa Halsa ukradli už po tretíkrát © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *