utorok , 22 septembra 2020
Home / šport / Cyklistika / Bora-Hansgrohe odhlásila svoj tím z pretekov Bretagne Classic, jeden jazdec má koronavírus

Bora-Hansgrohe odhlásila svoj tím z pretekov Bretagne Classic, jeden jazdec má koronavírus

25.8.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe sa na poslednú chvíľu odhlásil z utorkovej klasiky Bretagne Classic vo Francúzsku. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u jedného z jazdcov. Ten síce mal šesť dní pred podujatím negatívny test, ale o tri dni neskôr mal pozitívny výsledok na COVID-19.

“Dnes ráno sme dostali správu o pozitívnom teste a museli sme okamžite reagovať. Tím sa nemôže zúčastniť na pretekoch. Všetci členovia tímu, ktorí boli v priamom kontakte s jazdcom, putujú na základe platných pravidiel do izolácie. Jazdec s pozitívnym testom nemá žiadne príznaky ochorenia,” informoval na oficiálnom klubovom webe Jan-Niklas Droste z lekárskeho tímu Bora-Hansgrohe.

V nominácii na spomenuté jednodňové podujatie vo Francúzsku nefiguroval ani jeden zo slovenských jazdcov, teda ani Peter Sagan, ktorý sa už v sobotu postaví v Nice na štarte Tour de France.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe
Zdroj: Webnoviny.sk – Bora-Hansgrohe odhlásila svoj tím z pretekov Bretagne Classic, jeden jazdec má koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stavali trať pre Petra Sagana, organizátori Okolo Slovenska sa bavili aj o účasti Chrisa Frooma

Generálny riaditeľ Okolo Slovenska Peter Privara uviedol, že aj na tohtoročné podujatie zbierajú iba pozitívne ohlasy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *