streda , 28 júla 2021
Home / POLITIKA / Chcela POTOPIŤ FICOvho oligarchu aj ministrov. Umlčali ju a zvýšili aj trestnú sadzbu

Chcela POTOPIŤ FICOvho oligarchu aj ministrov. Umlčali ju a zvýšili aj trestnú sadzbu

Šokujúce informácie vo veci korupcie kolosálnych rozmerov na slovenskej politickej scéne a jej zakrývanie prináša portál topky.sk  

Stručný obsah zaujímavým myšlienok z článku s názvom: EXKLUZÍVNE Monika Jankovská ponúkla skalpy oligarchu aj ministrov: Prokurátorka ju definitívne umlčala!  prinášame čitateľom DENNÍKA POLITIKA bez cenzúry.

Topky okrem iného tvrdia:

  • list od bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorý pred pár týždňami pristál na stole šéfa Národnej kriminálnej agentúry. Slová, ktoré spoza mreží bývalá štátna tajomníčka adresovala Branislavovi Zurianovi naznačovali, že v sieti elitných policajtov mohli skončiť tie najväčšie ryby. Nabudených policajtov a skutočnú BÚRKU zastavila prokurátorka Valéria Simonová.
  • Reportéri Topky.sk zistili, že Monika Jankovská napriek zmätku okolo jej výpovede, spoluprácu polícii skutočne prisľúbila. Bolo to pred viac ako dvoma mesiacmi, keď napísala z väzby list riaditeľovi Národnej kriminálnej agentúry Branislavovi Zurianovi.
  • V dopise ho žiadala o návštevu za múrmi väznice v Banskej Bystrici s tým, že sa rozhodla políciou spolupracovať. Zurian záujem o stretnutie s Jankovskou podľa našich informácií skutočne prejavil. Osobne navštívil prokurátorku generálnej prokuratúry Valériu Simonovú, ktorá kauzu okolo stíhania trinástich sudcov dozoruje. Simonová si Zuriana vypočula, návštevu u Janovskej mu však z nevysvetliteľných dôvodov zatrhla. Zurian odhodlaný “bojovať” vyslal v snahe zistiť maximum za Jankovskou svojich podriadených.
  • Bývalá štátna tajomníčka policajtom ponúkla informácie, ktoré by rozpútali BÚRKU takých rozmerov, že tá doteraz, by pri nej vyzerala, ako “JARNÝ DÁŽĎ”.
  • Topky.sk zistili, že Jankovská ponúkla dôkazy a informácie o trestnej činnosti jedného z najväčších zbrojárskych oligarchov Slovenska a minimálne jedného bývalého ministra. Informácie sú vraj tak závažného charakteru, že by v prípade spolupráce polície s Jankovskou okrem známeho oligarchu mohli skončiť za mrežami skutočne veľké esá slovenskej politiky.
  • O tom, že svedectvo Jankovskej by znamenalo skutočnú BÚRKU, svedčia aj informácie, že bývalá štátna tajomníčka požiadala o ochranu svojej rodiny. Nadšenie šéfa NAKA a jeho podriadených a vidina ďalšieho rozrývania korupcie na najvyšších miestach však opadlo tak rýchlo, ako prišlo – za všetkým je prokurátorka Valéria Simonová.
  • Najnovšie informácie sú také, že prokurátorka Simonová Jankovskej priznanie aj svedeckú výpoveď voči mocným tejto krajiny skrečovala. Výpoveď bývalej štátnej tajomníčky napriek odhodlaniu a chuti policajtov objasniť trestnú činnosť obrovských rozmerov prokurátorka z nepochopiteľných dôvodov odmietla a vzápätí Moniku Jankovskú definitívne umlčala. Podľa našich informácií prokurátorka Jankovskej na revanš sprísnila právnu kvalifikáciu na zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v štvrtom odseku. Stalo sa tak viac ako dva mesiace po tom, ako bývalá sudkyňa prejavila záujem o spoluprácu. Bolo to presne v deň, kedy Jankovská po štyroch mesiacoch za mrežami požiadala o prepustenie z väzby.
  • Po zásahu prokurátorky nastal v rozhodnutí Jankovskej zásadný zvrat. Šanca polície na rozrytie trestných činov jedného z najmocnejších oligarchov a ministrov pominula.
  • Prokurátorka Simonová okrem Jankovskej sprísnila 22. júla právnu kvalifikáciu aj sudkyniam Denise Cvikovej, Zuzane Maruniakovej a aj Marianovi Kočnerovi. Všetkým štyrom hrozí teraz podľa trestného poriadku 10 až 20-ročný trest. 

Celý článok z topiek je možné si prečítať na tomto linku

Ďakujeme Eve za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA honorujeme v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou od 10 do 100 EUR.
DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.spracred.
Zdroj: TU

Poznámka

V rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY uverejňujeme aj články, blogy, komentáre a prispevky (alebo aj len ich časti) autorov/autoriek, ktorí vyjadrili akýmkoľvek právne relavantným spôsobom súhlas, prípadne aj nevyjadrili nesúhlas* s ich zverejnením na webportále  www.dennikpolitika.sk  v sekcii TU

Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.

Na záver: 

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Kontinuálne hľadáme novinárov/spolupracovníkov schopných pracovať rýchlo a efektívne v období dnešnej rýchlej, modernej doby, vedia rôzne témy kombinatorický spájať s „politikou, resp. politikmi“ a najmä sú ochotní a odhodlaní korektne, vecne a objektívne komunikovať s POLITIKMI a ísť POLITIKOM/POLITIČKÁM NA TELO a až POD KOŽU.

V prípade záujmu o spoluprácu pošlite životopis a motivačný list na e-mail: redakcia@dennikpolitika.sk pod značkou: redaktor/spolupracovnik

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– prax v printových alebo online médiách na podobnej pozícii je vítaná
– znalosti v oblasti medicíny, zdravia, duchovného životaa dobrá orientácia v dianí na politickej scéne sú nevyhnutné
– výborná znalosť slovenského jazyka a štylistiky
– minimálna komunikatívna znalosť anglického jazyka
– kreativita, flexibilita
– nestrannosť a objektivita
– komunikatívnosť
– samostatnosť
– schopnosť pracovať v časovom strese

Odmeňovanie:

Všetci naši redaktori/spolupracovníci pracujú pre dobrú vec zatiaľ na dobroveľnej báze bez nároku na honorár. V pripade, že sa podarí autorovi naozaj exkluzívny članok, ktorý má čitanost viac ako 20 000, vtedy môžu byť na základe rozhodnutia HLAVNÉHO PARTNERA honorovaní v zmysle vzájomnej dohody.

Redaktori a spolupracovníci zároveň môžu byť tiež ad hoc odmeňovaní špeciálnymi darmi v závislosti od okolností a dohôd s bártrovými partnermi DENNÍKA POLITIKA, napríklad formou KOŠICKÝCH DUKÁTOV a inými benefitmi (napr. poukážkami na športové potreby a podujatia, umelecké podujatia, stravovacími poukážkami, cestovnými poukážkami a pod.).

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

v prípade, ak autor/autorka, vyjadrí nesúhlas na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk   s TU uverejneným  jeho/jej článkom, komentárom, prispevkom (alebo aj len ich časti), ten bude bez zbytočného odkladu od obdržania takejto žiadosti odstránený.

 spracred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nazdávam sa

Koronovú prítomnosť vnímam tak, že na povrch nám vychádzajú momentálne všetky problémy (asi ich bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *