piatok , 7 augusta 2020
Home / POLITIKA / Na Slovensku NEMOŽNO hovoriť o právnom štáte, zhodli sa prof. Mazák aj šéf Najvyššieho súd SR

Na Slovensku NEMOŽNO hovoriť o právnom štáte, zhodli sa prof. Mazák aj šéf Najvyššieho súd SR

Prvé stretnutie predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka a predsedu Najvyššieho súdu SR Jána Šikutu sa uskutočnilo vo štvrtok(9. júna 2020)

“Pokiaľ nebude Najvyšší súd plne funkčný, nemožno hovoriť o právnom štáte,” zhodli sa tomto stretnutí novozvolený predseda Súdnej rady SR Ján Mazák a predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta.

Ján Mazák plne podporuje všetky snahy Najvyššieho súdu o zabezpečenie jeho riadneho chodu a vyjadril prísľub, že súdna rada a on osobne budú v najväčšej miere podporovať všetky kroky, ktoré sú v tejto súvislosti potrebné. „Jednou z mojich priorít je sfunkčniť a zefektívniť prácu disciplinárnych senátov, aby sa urýchlili nedoriešené disciplinárne konania z minulosti,“ zdôraznil predseda súdnej rady a dodal, že tento krok je potrebný pre zvýšenie dôveryhodnosti justície.

Ján Šikuta ho informoval, že Najvyšší súd v krátkom čase vypíše výberové konania na sudcov Najvyššieho súdu a vyjadril presvedčenie, že: „výberové konania privedú na súd vysokokvalitných, no zároveň morálne bezúhonných nových sudcov“. Dodal tiež, že pre zabezpečenie výkonu súdnictva sú potrebné aj ďalšie kroky, ako vytvorenie prijateľných pracovných podmienok, ktoré za súčasného stavu nie sú možné, a zdôraznil, že pre sfunkčnenie nielen najvyššieho, ale aj ostatných súdov a pre očistu justície je potrebná úzka spolupráca oboch inštitúcií s ministerstvom spravodlivosti.

Predseda Najvyššieho súdu na stretnutí zaželal Jánovi Mazákovi v novej funkcii veľa úspechov a rovnako mu vyjadril podporu v snahe o zabezpečenie očisty justície.

spracred.

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zuzana Čaputová podpísala zmeny v rozpočte, tie počítajú s vplyvom koronavírusu aj s pôvodne nepokrytými výdavkami

Prezidentka taktiež oficiálne vrátila Národnej rade SR novelu zákona o elektronických komunikáciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *