utorok , 27 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Rúška sú v kostoloch stále povinné, ale povinnú vzdialenosť nahradí šachovnicové sedenie

Rúška sú v kostoloch stále povinné, ale povinnú vzdialenosť nahradí šachovnicové sedenie

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Povinnú vzdialenosť dva metre medzi ľuďmi v kostoloch nahradí od stredy 3. júna šachovnicové sedenie. Vyplýva to z ďalšej fázy uvoľňovania opatrení proti šíreniu koronavírusu, ktorú v pondelok 1. júna predstavil predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

V platnosti zostáva dišpenz

Ako informuje Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej oficiálnej webovej stránke, aj naďalej zostáva pre veriacich a kňazov povinnosť mať v kostoloch rúška. Sväté prijímanie sa aj naďalej bude podávať do ruky.

Viac o téme: Koronavírus

„Keďže však stále nie je možná prítomnosť veriacich na bohoslužbách bez obmedzení, v platnosti zostáva dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a v prikázané sviatky. Úrad verejného zdravotníctva SR aktuálne pracuje na bližšej špecifikácii opatrení, s ich definitívnym znením bude verejnosť oboznámená,” priblížila KBS.

Púte len do tisíc ľudí

Biskupi vyzývajú verejnosť, aby tieto obmedzenia brali do úvahy pri plánovaní prvých svätých prijímaní, či udeľovaní sviatosti birmovania.

„Tam, kde je to možné a kde sa podarilo uskutočniť dostatočnú prípravu na udelenie sviatosti, je možné slávenie rozdeliť na viacero svätých omší v jeden deň, prípadne na viacero nedieľ,” ozrejmila KBS.

Doplnila, že pri organizovaní pútnych slávností treba vziať do úvahy, že predpokladaný maximálny limit aj v nasledovných mesiacoch neprekročí tisíc ľudí. „Ak je nemožné limity dodržať, bude potrebné vopred hľadať riešenie alebo zvážiť aj zrušenie púte,” dodala konferencia.

Viac k témam: KBS Konferencia biskupov Slovenska, Koronavírus, ochranné rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Rúška sú v kostoloch stále povinné, ale povinnú vzdialenosť nahradí šachovnicové sedenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová: Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov (video)

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala k tomu, aby po celoplošnom testovaní na koronavírus nebolo ohrozené fungovanie nemocníc a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *