sobota , 11 júla 2020
Home / SVET / Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ

Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ

27.5.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodné vysielacie stanice na celom svete zdôraznili rolu, ktorú zohrávajú v boji proti dezinformáciám v čase pandémie koronavírusu.

V spoločnom stanovisku zverejnenom v utorok médiá zo Spojených štátov, Európy, Kanady, Japonska a Austrálie uviedli, že “boj proti šíreniu falošných správ o ochorení a liečbach, predovšetkým na sociálnych médiách, zmobilizoval všetky naše pracoviská”.

Médiá a mediálne spoločnosti, medzi nimi France Médias Monde, Deutsche Welle, BBC World Service, NHK World, CBC Radio-Canada, ABC Australia a U.S. Agency for Global Media, ktorá zahŕňa stanicu Voice of America a Radio Free Asia, tiež uviedli, že počas pandémie zaznamenali silný nárast sledovanosti.

Podľa zverejnených údajov sa im každý týždeň prostredníctvom ich webových stránok, televíznych a rozhlasových staníc darí prinášať informácie k viac než jednej miliarde ľudí na celom svete.

Viac k témam: dezinformácia, falošné správy, hoax, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Holandsko žaluje Rusko za zostrelenie letu MH17, Moskva odmieta vinu

Cieľom tohto kroku je podporiť individuálne súdne prípady príbuzných obetí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *