streda , 23 septembra 2020
Home / šport / Cyklistika / Saganov kolega Buchmann si svoju Everest Challenge odšliape na kopci Heiminger v Alpách

Saganov kolega Buchmann si svoju Everest Challenge odšliape na kopci Heiminger v Alpách

26.5.2020 (Webnoviny.sk) – Najprv chcel vyšliapať na Mount Everest vo virtuálnej podobe na cyklistickom trenažéri, ale potom sa rozhodol pre ešte bizarnejší kúsok. Nemec Emanuel Buchmann (27), spolujazdec bratov Saganovcov v tíme Bora-Hansgrohe, sa podujal zdolať 8848 m výškových metrov riadne v teréne na bicykli.

Vyhliadol si na to kopec Heiminger v doline Ötztal v Tirolských Alpách. Toto stúpanie meria 10 km a má prevýšenie 1050 m.

Svoj pokus o “Everest Challenge” si vrchársky špecialista Bora-Hansgrohe naplánoval na piatok 29. mája a verí, že to celé zvládne v priebehu deviatich hodín.

Spestrenie tréningu

“Každodenný tréning je trochu monotónny. Tak som si povedal, že si ho nejako spestrím. Vymyslel som takúto bláznivú výzvu. Chcem ju absolvovať sám, verím, že mi bude stačiť deväť hodín. Mojím cieľom je vyzbierať po 10 eur na každý kilometer, čiže dokopy 88 848 eur,” uviedol Emanuel Buchmann na webe tímu Bora-Hansgrohe.

Štvrtý muž vlaňajšej Tour de France bude získavať peniaze pre Deutsche Kinderhilfwerk, ktorá počas pandemickej situácie s novým koronavírusom viac ako kedykoľvek predtým podporuje deti zo slabšieho sociálneho prostredia.

“K dispozícii je online darcovská platforma na linke gofundme.com/f/emanuelbuchmannseverestchallenge. Tam môžu ľudia prispievať a tiež sledovať, koľko sa už vyzbieralo peňazí. Tie chcem potom použiť na dobrý účel. Už sa na to veľmi teším. Vybral som si Deutsche Kinderhilfswerk. Som totiž presvedčený o tom, že deti si v čase koronakrízy zaslúžia väčšiu pozornosť, než aká sa im venuje,” vysvetlil Buchmann.

Tour koncom augusta

“Výzvu Everest” absolvuje v rámci prípravy na tohtoročnú Tour de France, kde chce zaútočiť na pódium v celkovom poradí. Slávne preteky pre pandémiu koronavírusu posunuli na takmer jesenný termín so štartom 29. augusta.

“Mojím cieľom je zlepšiť sa. A keďže vlani som bol štvrtý, je jasné, čo to znamená. Celkové víťazstvo by tiež nemuselo zostať iba sen. Musí však všetko do seba zapadnúť a musím byť zdravotne v poriadku,” pokračoval ambiciózny Nemec.

Solídny nemecký vrchár priznal, že táto “himalájska” výzva je pre neho neprebádané teritórium. “Nikdy dosiaľ som v tréningu či pretekoch neodjazdil 8000 výškových metrov. Maximálne 5000 – 5500 m. Neviem, ako zareaguje moje telo. Musím zvoliť správny spôsob, aby som to celé zvládol.” doplnil Buchmann aj na webe ORF.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Everest Challenge
Zdroj: Webnoviny.sk – Saganov kolega Buchmann si svoju Everest Challenge odšliape na kopci Heiminger v Alpách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stavali trať pre Petra Sagana, organizátori Okolo Slovenska sa bavili aj o účasti Chrisa Frooma

Generálny riaditeľ Okolo Slovenska Peter Privara uviedol, že aj na tohtoročné podujatie zbierajú iba pozitívne ohlasy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *