nedeľa , 5 júla 2020
Home / SLOVENSKO / Dozrel čas na odchod Fica z čela strany Smer-SD, vyhlásil Pellegrini (video)

Dozrel čas na odchod Fica z čela strany Smer-SD, vyhlásil Pellegrini (video)

26.5.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. mája, 15:45

Dozrel čas, aby predseda Smeru-SD Robert Fico odišiel z čela strany. Na utorkovej tlačovej konferencii v budove Národnej rady SR (NR SR) to povedal podpredseda strany Peter Pellegrini.

Spolu s ním boli na tlačovej konferencii aj ďalší podpredsedovia strany, a to Peter Žiga, Richard Raši a členka predsedníctva a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková.

Podľa hovorcu Smeru-SD, Jána Mažgúta, nebude Fico na Pellegriniho vyhlásenie reagovať.

Môže sa vyhnúť osudu Mečiara aj Dzurindu

„Ak chce pán predseda Fico pomôcť Smeru a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z čela strany. Svojím odchodom naplní všetky ciele, ktoré dnes na tlačovej besede ohlásil,“ vyhlásil Pellegrini. Podľa neho má Fico poslednú možnosť, aby sa vyhol osudu Mikuláša Dzurindu a Vladimíra Mečiara.

Smer-SD musí podľa Pellegriniho viesť líder, ktorý chce bojovať a ktorému to ľudia uveria. Pripomenul, že traja podpredsedovia Smeru-SD ponúkli deň po voľbách strane svoje funkcie.

„Zo strany predsedu však prišla jediná reakcia, a to, že sa nikam nechystá. Už mesiace nerokovalo predsedníctvo strany a nevieme ani zvolať snem. Svojím odchodom môže dať predseda Smeru-SD nádej na lepšiu budúcnosť,“ dodal Pellegrini.

Smer vraj nepotrebuje “teoretikov a slniečkarov”

Predseda Smeru-SD Robert Fico v utorok predpoludním na tlačovej besede odmietol povedať, či sa snem strany uskutoční v skoršom termíne, o ktorý sa usiluje práve Pellegrini. Ten už ohlásil ambíciu vymeniť Fica na čele strany.

Fico zároveň nechcel povedať, či by prijal funkciu čestného predsedu strany. Podľa neho strana potrebuje bojovníkov, a nie nejakých „teoretikov a slniečkarov“. Zdôraznil, že nie je politikom, ktorý stranu založí a aj zničí. Podľa neho Smer-SD potrebuje zmeny a aj sám je pripravený zmeniť vzorec svojho správania sa ako politik. „Nie som tu na to, aby som sa bil o nejaké funkcie. Ja už nemám kam isť,“ vyhlásil.

Fico tvrdil, že mal nevídanú politickú kariéru a takú majú aj podpredsedovia strany Peter Pellegrini, Richard Raši či Robert Kaliňák. „Títo ľudia vrátane mňa si musia sadnúť a povedať, čo so Smerom, aby bol lepší. Ale nie tak, že niekto bude pretláčať svoje vlastné osobné ambície,“ povedal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Dozrel čas na odchod Fica z čela strany Smer-SD, vyhlásil Pellegrini (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nesmieme sa odkloniť od našich koreňov, povedal šéf parlamentu Kollár

Boris Kollár sa zúčastnil na slávnostnej svätej omši, ktorá sa konala na námestí v Nitre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *