utorok , 26 mája 2020
Home / POLITIKA / POSLANCI ako MATOVIČove OPIČKY ? EXMINISTER VNÚTRA si servítku pred ústa nekládol

POSLANCI ako MATOVIČove OPIČKY ? EXMINISTER VNÚTRA si servítku pred ústa nekládol

Vladimír Palko, bývalý minister vnútra, sa ostro vyjadril k podpisu koaličnej zmluvy, ktorú podpísali všetci koaliční poslanci okrem Miroslava Kollára.
Vládna štvorkoalícia dnes zverejnila  koaličnú zmluvu. Jej uzatvorením členovia koalície vyjadrili plnú podporu vláde zvolenej na obdobie rokov 2020 až 2024. Koaliční poslanci Národnej rady (NR) SR môžu podľa dohody, ktorej znenie poskytlo hnutie Sme rodina, zároveň podporiť aj návrhy opozície. Musia však byť v súlade s programovým vyhlásením vlády, ako aj hodnotami koalície. Postup musí odobriť koaličná rada.
Názor Vladimíra Palka prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako ho zverejnil TU   v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY :
Slovenska sa sťažuje, že “ju nenakazenú dali do spoločnej bunky s ľuďmi nakazenými čínskym vírusom”. Viac aj vo videu.
Tieto dohody hovorili iba o povinnosti koaličných partnerov informovať sa navzájom, resp. o povinnosti prerokovať návrhy zákonov v koaličnej rade, ich predloženie do parlamentu však nikdy nebolo viazané na súhlas všetkých koaličných partnerov.
Súčasná koaličná dohoda robí poslancov Matovičovej koalície nesvojprávnymi. Koaličné návrhy mimo programového vyhlásenia vlády majú byť predložené do parlamentu a vláde až po tom, ako ich prerokuje a odsúhlasí koaličná rada. Čítate dobre. Odsúhlasí.
Pokiaľ budú chcieť koaliční poslanci upraviť vládne návrhy, má byť na to potrebný súhlas člena vlády, ktorý návrh predložil. Na zmenách sa budú tiež musieť dohodnúť predsedovia poslaneckých klubov. Teda minister i ktorýkoľvek zo štyroch predsedov poslaneckých klubov koalície bude môcť pozmeňujúci návrh poslanca zmiesť zo stola.
Toto obsekanie vlastných ústavných právomocí podpísali až na jedného všetci poslanci vládnej koalície. Je to neslýchané. V roku 2011 rozdával Matovič banány poslancom, lebo vraj hlasujú ako opičky. Za čo hlasovali “opičky? Hlasovali za nezaradenie návrhov zákonov iných poslancov na program schôdze. Teda za obmedzenie práva poslanca predkladať zákony. Dnes jeho koalícia obmedzuje svojich vlastných poslancov, ktorí to radi podpisujú.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *