sobota , 30 mája 2020
Home / EKONOMIKA / TISÍCE MŔTVYCH SLOVÁKOV. HOAX šírený štátnym intštitútom ?

TISÍCE MŔTVYCH SLOVÁKOV. HOAX šírený štátnym intštitútom ?

Hospitalizáciu z dôvodu nákazy novým koronavírusom by mohlo na Slovensku potrebovať 24 000 z možných 537 000 nakazených ľudí. Vyplývalo to z modelu Inštitútu zdravotnej politiky z 17. marca 2020, ktorý skúmal pravdepodobné scenáre vývinu pandémie. Nakoniec je však ako obvykle na Slovensko všetko inak.
Žiadne tisíce hospitalizovaných a už vôbec nie mŕtvych k dnešnému dňu (5.4.2020).
Prekvapujúco štatistiky dokonca vykazujú pri kolonke mŕtvi na koronavírus číslovku NULA. Teda akoby ani nikto na Slovensku nezomieral a už vôbec nie na “čínsky vírus.”
Ak by Slovensko vydržalo nasledujúce tri mesiace v obmedzeniach, aké zaviedlo, vrchol nákazy koronavírusom by sa mal dostaviť v druhej polovici júna. Na stý deň – 23. júna od spustenia týchto opatrení by na Slovensku bolo vírusom infikovaných desať percent populácie, čo je vyše pol milióna ľudí. Avšak príznaky nákazy by malo len niečo vyše 300-tisíc z nich. V nasledujúce dni by potom počet infikovaných začal klesať. Vyplýva to z analýzy, ktorú zverejnil Inštitút zdravotnej politiky ministerstva zdravotníctva – je uvedená nižšie.

Inštitút platený z daní občanov tak značne prestrelil a skôr to vyzerá na predpoveď profesora Krčméryho.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Životné minimum od júla stúpne, zvýšia sa tým aj viaceré dávky a príspevky

Vyššie životné minimum dvihne aj sumu daňového bonusu na dieťa, či výšku nezdaniteľnej časti základu dane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *