streda , 21 november 2018
Home / POLITIKA / Predseda Danko v pléne Štátnej dumy: Rusi a Slováci sú Slovania. Rozvíjajme spoločne nás Slovanský svet.

Predseda Danko v pléne Štátnej dumy: Rusi a Slováci sú Slovania. Rozvíjajme spoločne nás Slovanský svet.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko včera vystúpil s prejavom v pléne Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie. Bol to historický okamih, keďže doteraz na pôde Štátnej dumy nevystúpil žiaden zo slovenských politikov.

Som presvedčený, že ak si budú rozumieť jednotlivci, zblížia sa aj národy. Rád by som v tejto sále zdôraznil, že naše osudy sú spojené po mnoho generácií. Sme Slovania, naša kultúra, história, ale aj vnímanie okolia sú prepojené a blízke. Rozumieme si, veríme si. Nemôžeme to však brať ako samozrejmosť, musíme si vážiť to, čo sme dostali darom a rozvíjať spoločne nás Slovanský svet. V celosvetovom meradle je to výnimočné zoskupenie, ktoré sa nevytvorilo náhodou. Sme spoločne jeho súčasťou. Tento pocit príslušnosti nám pomáhal prekonávať aj zložité úseky našich národných dejín. Nespájala nás iba umelá ideológia, ako sme si mysleli. Bola to naša slovanská podstata, naša história, naši predkovia,“ povedal v prejave predseda Andrej Danko, ktorý zároveň vyzdvihol aj už dohodnuté ďalšie spoločné kroky. Či už vytvorenie spoločnej komisie, ktorej úlohou bude prehlbovanie hospodárskych vzťahov medzi našimi krajinami. Alebo nové možnosti pre našich študentov, či posilnenie výučby ruského jazyka na našich školách.

Za posledných 25 rokov len 8 osobností z Európskej únie malo tú česť vystúpiť s prejavom pred poslancami Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie. Táto iniciatíva vzišla zo strany predsedu Štátnej dumy FZ RF Viačeslava Viktoroviča Volodina na bilaterálnom rokovaní v Moskve.

Zdroj foto a info: NRSR

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

DANKOVCI podporujú ORBÁNA a POĽSKO. SNS je za jednotu Európskej únie

Skupina poslancov Slovenskej národnej strany na čele s Jaroslavom Paškom predloží na najbližšej schôdzi NR SR …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *