sobota , 14 decembra 2019
Home / SVET / Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa značne oslabili

Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa značne oslabili

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Švédska prokuratúra zastavila vyšetrovanie údajného znásilnenia zo strany zakladateľa platformy WikiLeaks Juliana Assangea z roku 2010. On sám obvinenie odmieta a sedem rokov sa vyhýbal vydaniu do Švédska, pričom od roku 2012 žil na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne.

Štyridsaťosemročný Austrálčan v apríli prišiel o azyl a odsúdili ho na 50 týždňov za mrežami za porušenie podmienok prepustenia na kauciu. V súčasnosti sa nachádza vo väzení Belmarsh.

Švédska prokuratúra uviedla, že dôvodom na zastavenie vyšetrovania je „skutočnosť, že dôkazy sa značne oslabili v dôsledku dlhého časového obdobia, ktoré ubehlo od predmetných udalostí“. Prokuratúra dodala, že rozhodnutiu predchádzalo vypočutie siedmich svedkov spojených s prípadom.

Viac k témam: podozrivý zo znásilnenia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa značne oslabili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V boji proti klimatickej kríze bude využívaná jadrová energia

Spomenutie jadrovej energetiky ako súčasti tohto plánu bolo podmienkou Českej republiky, Maďarska a Poľska. Poľsko zaň nakoniec aj tak nehlasovalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *