sobota , 21 apríl 2018
Home / SVET / Rusko reaguje na kritiku britskej premiérky, snaží sa odpútať pozornosť od vlastných problémov

Rusko reaguje na kritiku britskej premiérky, snaží sa odpútať pozornosť od vlastných problémov

MOSKVA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Rusko v utorok odpovedalo na ostrú kritiku, ktorá sa mu dostala v pondelok od britskej premiérky Theresy Mayovej.

Tá okrem iného obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z toho, že sa pokúša podkopávať slobodné a demokratické spoločnosti a odkázala mu, že jej krajina bude tvrdo ochraňovať svoje záujmy. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharová v utorok označila Mayovej vyjadrenia za „nezodpovedné a nepodložené„.

Rusko si vybrali ako zahraničného nepriateľa

Mayovej vyhlásenie, že jej krajina bude bez ohľadu na podvratné kroky Ruska naďalej brániť medzinárodné právo, sú podľa hovorkyne ruského rezortu diplomacie „cynické„. „Najmä keď si vezmeme britské operácie v Iraku a v Líbyi, ktoré spôsobili utrpenie miliónom ľudí a destabilizovali celé regióny,“ dodala. Ruské operácie v Sýrii Zacharová nespomenula.

Odporúčame:
Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností

Mayovej výroky si podľa nej ruské ministerstvo zahraničia vysvetľuje ako snahu Veľkej Británie odvrátiť pozornosť od vlastných problémov, ktorým aktuálne čelí, menovite brexitu. „Rusko si vybrali ako zahraničného nepriateľa, potrebného na odvrátenie pozornosti,“ vyhlásila Zacharová.

Británia nemá záujem o konflikty

Britská premiérka Mayová v pondelok na bankete v Londýne okrem iného vyhlásila, že Putinova vláda „šíri nepravdivé príbehy s cieľom rozsiať na západe spory“ a dodala, že Británia o „neustále konflikty“ s Ruskom nemá záujem a bude ochraňovať svoje záujmy.

Mayová ďalej uviedla, že má pre Putina „jednoduchý odkaz„, a síce, že si musí zvoliť „veľmi odlišnú cestu“ od tej, v rámci ktorej Moskva v posledných rokoch anektovala Krym, vyvolala konflikt na Ukrajine a uskutočnila kybernetické útoky voči vládam a parlamentom naprieč celou Európou.

Rusko by podľa nej mohlo byť cenným partnerom pre západ, keby „hralo podľa pravidiel„. „Vieme, čo robíte, ale neuspejete,“ odkázala Putinovi britská premiérka.

Viac k témam: Rusko, Theresa Mayová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko reaguje na kritiku britskej premiérky, snaží sa odpútať pozornosť od vlastných problémov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump podľa poznámok exšéfa FBI uvažoval o väznení novinárov a Putin mu hovoril o prostitútkach

Dokumenty popisujú napríklad rozhovory o Trumpovi a prostitútkach v Moskve, bývalom prezidentovom poradcovi pre národnú bezpečnosť Michaelovi Flynnovi či večeru, pri ktorej prezident požiadal Comeyho o jeho vernosť. WASHINGTON 20. apríla (WebNoviny.sk) – Americké ministerstvo spravodlivosti poskytlo Kongresu poznámky bývalého riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho o jeho komunikácii s prezidentom Donaldom Trumpom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *