streda , 20 november 2019
Home / SVET / Autoritárstvo je opäť na vzostupe, Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi demokraciami

Autoritárstvo je opäť na vzostupe, Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi demokraciami

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – Americký minister zahraničia Mike Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi spojeneckými demokraciami. Vyjadril sa tak v piatok počas návštevy Berlína pri príležitosti 30. výročia pádu Berlínskeho múra. Pompeo poukázal na to, že 30 rokov po tejto udalosti je autoritárstvo opäť na vzostupe.

Zmienil pritom kroky Ruska na Ukrajine či prenasledovanie disidentov v Číne. „Musíme uznať, že slobodné krajiny sa v hodnotách pretekajú s krajinami neslobodnými,“ poznamenal Pompeo.

Podľa jeho slov je postoj administratívy prezidenta Donalda Trumpa v otázke výdavkov v NATO, Iránu, čínskych technológií či nového rusko-nemeckého plynovodu Nord Stream 2 zameraný práve na obranu ťažko vybojovaných slobôd. „Ak nebudeme viesť my, kto iný,“ položil si rečnícku otázku šéf americkej diplomacie.

Pompeo je v súčasnosti na dvojdňovej návšteve Nemecka. V Berlíne má na programe v piatok ešte návštevu amerického veľvyslanectva či odhalenie sochy niekdajšieho amerického prezidenta Ronalda Reagana.

Viac k témam: Berlínsky múr, plynovod s Ruskom Nord Stream 2
Zdroj: Webnoviny.sk – Autoritárstvo je opäť na vzostupe, Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi demokraciami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Johnson a Corbyn si zmerajú sily v prvej predvolebnej debate, kampani dominuje téma brexitu

Hodinová diskusia bude pre Corbyna šancou upevniť si pôdu pod nohami, keďže predvolebné prieskumy ukazujú náskok jeho Labouristickej strany pred Johnsonovými konzervatívcami..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *