streda , 20 november 2019
Home / SVET / Video: Počas protestov v Hongkongu zomrel mladý študent, demonštranti obviňujú políciu

Video: Počas protestov v Hongkongu zomrel mladý študent, demonštranti obviňujú políciu

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – V Hongkongu zomrel mladý univerzitný študent, ktorý spadol v pondelok z parkovacieho domu počas zrážok polície s protivládnymi demonštrantmi. Jeho smrť vyvolala ešte väčší hnev demonštrantov na vedenie poloautonómneho ostrova, ktorý Čína považuje za svoje územie. Podľa lekárov zomrel 22-ročný mladík v piatok ráno v miestnej nemocnici, detaily však nie sú známe.

Okolo tisíc maskovaných demonštrantov následne pochodovalo rušným centrom a skandovalo „Rozpustite policajné sily“ či “Hongkončania, pomstite sa„.“ Niektorí niesli biele kvety a transparenty s nápismi „Hongkong je policajný štát„.

Žiadali spravodlivosť pre zosnulého Alexa Chowa, obviňovali policajtov a neváhali ich označiť za „vrahov„. Chow spadol z viacposchodovej budovy, keď policajti nasadili proti demonštrantom slzotvorný plyn. „Jeho smrť je pre nás pripomienkou, že to nesmieme vzdať,“ uviedol v tejto súvislosti jeden z demonštrantov pre miestnu televíziu.

Nezávislé vyšetrenie tvrdých policajných zásahov proti protestujúcim je jednou z požiadaviek protivládnych demonštrantov požadujúcich demokratické reformy vrátane slobodných volieb.

Viac k témam: protesty v Hongkongu
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Počas protestov v Hongkongu zomrel mladý študent, demonštranti obviňujú políciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Johnson a Corbyn si zmerajú sily v prvej predvolebnej debate, kampani dominuje téma brexitu

Hodinová diskusia bude pre Corbyna šancou upevniť si pôdu pod nohami, keďže predvolebné prieskumy ukazujú náskok jeho Labouristickej strany pred Johnsonovými konzervatívcami..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *