streda , 20 november 2019
Home / KULTÚRA / Hudba / Lorde odložila vydanie nového albumu, speváčka fanúšikom vysvetlila dôvod

Lorde odložila vydanie nového albumu, speváčka fanúšikom vysvetlila dôvod

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Novozélandská speváčka Lorde odložila vydanie nového albumu po tom, ako jej zomrel pes. Dvadsaťdvaročná interpretka o tom informovala fanúšikov a fanúšičky prostredníctvom newsletteru. „Žiadam vás o trpezlivosť. Rok 2020 sa blíži a vy zrejme premýšľate, kde je môj nový album. Prišla som o môjho chlapca a potrebujem nejaký čas, aby som sa dala opäť dokopy a dokončila ho pre vás. Už to nebude rovnaká práca, pochopí to každý, kto si prežil stratu. Otvoria sa dvere, cez ktoré prejdete a náhle je všetko iné,“ uviedla speváčka, ktorej pes menom Pearl zomrel v dôsledku zástavy srdca.

Lorde, vlastným menom Ella Marija Lani Yelich-O’Connor, sa preslávila v októbri 2013, keď sa vo veku 16 rokov a 11 mesiacov stala so skladbou Royals najmladším interpretom, ktorý sa dostal na čelo Billboardu Hot 100 od 14. novembra 1987, keď v ňom triumfovala americká speváčka Tiffany s piesňou I Think We’re Alone Now. Lorde sa stala aj prvým novozélandským hudobníkom, ktorý tento rebríček dobyl ako hlavný interpret.

Skladba Royals vyšla najprv na jej debutovom EP The Love Club (2013) a neskôr aj na prvom albume Pure Heroine (2013). Táto pieseň jej vyniesla aj dve ceny Grammy. Časopis Time ju v roku 2013 zaradil do zoznamu najvplyvnejších tínedžerov na svete a v nasledujúcom roku sa dostala do zoznamu najvplyvnejších ľudí do 30 rokov podľa magazínu Forbes. V roku 2017 ponúkla druhú štúdiovku Melodrama.

Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk – Lorde odložila vydanie nového albumu, speváčka fanúšikom vysvetlila dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kráľ valčíka André Rieu mieri na Slovensko, po boku Johann Strauss Orchestra ponúkne žánrovú všehochuť

Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako „kráľ valčíka“, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *