streda , 11 december 2019
Home / EKONOMIKA / Informatika / Slováci za polrok poslali vyše miliardu SMS správ a pretelefonovaných minút bolo ešte viac

Slováci za polrok poslali vyše miliardu SMS správ a pretelefonovaných minút bolo ešte viac

1.11.2019 (Webnoviny.sk) – V prvom polroku tohto roku pretelefonovali Slováci mobilnými telefónmi 5,15 miliardy minút hovorov. Z toho viac ako polovica skončila vo vlastnej mobilnej sieti, 40 % v iných mobilných sieťach, 3 % minút tvorili medzinárodné volania a 4 % volania na slovenské pevné siete.

Slováci zároveň v tomto období rozoslali 1,38 miliardy SMS správ a 45,6 milióna MMS správ. Vyplýva to z údajov, ktoré mobilní operátori poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. V prvom polroku tohto roka bolo pritom na Slovensku približne 7,68 milióna SIM kariet. Z uvedeného počtu bolo asi 6,08 mil. aktívnych SIM kariet používaných na poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby.

Z toho aktívnych SIM kariet (post-paid) bolo 4,13 mil. a aktívnych predplatených SIM kariet (pre-paid) 1,96 mil. Vyše 700 tis. aktívnych SIM kariet slúžilo na iné účely, ako je poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby.

Viac k témam: mobilný telefón, telefonovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci za polrok poslali vyše miliardu SMS správ a pretelefonovaných minút bolo ešte viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aj premiér Johnson trvá na digitálnej dani pre Google aj napriek hrozbe zo strany USA

Boris Johnson na digitálnej dani trvá, hoci podobný krok Francúzska stupňuje obchodnú vojnu zo strany USA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *