Home / šport / Hokej / Video: Halák vychytal triumf Bostonu, Pastrňák strelil štyri góly a „diabli“ sú stále bez výhry

14.10.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Bostonu Bruins zdolali v pondelňajšom súboji zámorskej NHL na domácom ľade hráčov Anaheimu Ducks 4:2 a vyšvihli sa na prvé miesto tabuľky Východnej konferencie.

Tridsať zákrokov brankára Haláka

V bránke finalistu z predošlej sezóny dostal opäť prednosť slovenský gólman Jaroslav Halák a na výhre svojho tímu sa podieľal 30 úspešnými zákrokmi.

Viac než 26 minút strávil na ľade bostonský kapitán Zdeno Chára, no prvou hviezdou duelu bol český útočník David Pastrňák.

Rodák z Havířova sa strelecky presadil hneď štyrikrát, z toho dvakrát v presilovej hre. Napodobnil tak krajana Vladimíra Růžičku, ktorý vo februári 1992 dosiahol v drese Bostonu štyri góly v stretnutí proti Pittsburghu.

Florida otočila zápas z 1:4 na 6:4

Kým Bostonu patrí vedúcu pozícia so ziskom 10 bodov, hráči New Jersey Devils sa nedočkali prvého víťazstva ani na šiesty pokus.

V zápase s Floridou viedli na začiatku druhej tretine 4:1, ale napokon prehrali 4:6. „Diablom“ nepomohli ani tri kanadské body českého útočníka Pavla Zachu (1+2).

Naopak, z premiérového triumfu v sezóne sa tešili hráči Minnesoty, ktorí aj vďaka čistému kontu 32-ročného brankára Alexa Stalocka zvíťazili na ľade Ottawy 2:0.

Výsledky – NHL

pondelok

Boston – Anaheim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
*Zdeno Chára odohral 26:04 min, 1 „hit“
*Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 59:09 min, 30 zákrokov z 32 striel, úspešnosť 93,8%

New Jersey – Florida 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)

New York Islanders – St. Louis 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Ottawa – Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Buffalo – Dallas (21.00 SELČ)

Washington – Colorado (23.00 SELČ)

Chicago – Edmonton (2.30 SELČ)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Halák vychytal triumf Bostonu, Pastrňák strelil štyri góly a „diabli“ sú stále bez výhry © SITA Všetky práva vyhradené.