sobota , 19 október 2019
Home / SLOVENSKO / SMK volá po jednotnej maďarskej kandidátke do volieb, rokovať chce s Bugárom aj Simonom

SMK volá po jednotnej maďarskej kandidátke do volieb, rokovať chce s Bugárom aj Simonom

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – Strana maďarskej komunity (SMK) naďalej považuje vytvorenie jednotnej maďarskej kandidátky za jediné riešenie. Preto sa o vytvorenie spoločnej kandidačnej listiny pokúsi. Predstavitelia strany o tom rozhodli na sobotňajšej republikovej rade.

Rokovať chcú s Mostom-Híd i s Maďarským fórom Zsolta Simona. Rokovania by mali byť ukončené do konca októbra. SMK rokovala s Mostom-Híd aj počas leta. Kameňom úrazu bolo zloženie kandidátky. Most-Híd chcel za jej lídra Bélu Bugára, SMK bola proti.

Predseda Maďarského fóra v piatok na brífingu informoval, že Maďarské fórum, SMK, Összefogás – Spolupatričnosť a ďalšie subjekty, ktoré sa orientujú na maďarského voliča, sú o krok bližšie k dohode o predvolebnej spolupráci. Ich spoločným cieľom je výmena vlády.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – SMK volá po jednotnej maďarskej kandidátke do volieb, rokovať chce s Bugárom aj Simonom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s Marianom K.

Z Threemy vyplýva, že s údajným objednávateľov vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Marianom K. mal dobrý vzťah aj predseda bratislavského súdu David Lindtner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *