sobota , 19 október 2019
Home / SLOVENSKO / Foto: Polícia chytila dílerov priamo pri predaji metamfetamínu, dvojici hrozí väzenie

Foto: Polícia chytila dílerov priamo pri predaji metamfetamínu, dvojici hrozí väzenie

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Kriminalisti zadržali na základe operatívno-pátracej činnosti na Wolkrovej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka dvoch mužov pri predaji podozrivého materiálu. Pri zákroku zaistili materiál, ktorý zaslali na kriminalisticko-expertízny ústav Policajného zboru v Bratislave.

Zo zaisteného množstva by sa dalo pripraviť takmer 300 jednotlivých dávok drogy metamfetamínu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (PZ) v Bratislave Lucia Miháliková.

Obvinili dvoch mužov

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na základe dôkazov vzniesol obvinenie 47-ročnému mužovi z okresu Poprad a 42-ročnému Bratislavčanovi zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Vyšetrovateľ zároveň spracoval pre prokurátora podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby, s ktorým sa prokurátor a už aj sudca stotožnili.

Metamfetamín predával v Bratislave

Tejto činnosti sa Bratislavčan mal venovať minimálne od konca minulého roka, pričom metamfetamín podľa polície následne predával viacerým osobám v Bratislave. V minulosti bol za drogovú trestnú činnosť uznaný vinným v Rakúsku.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému Bratislavčanovi trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov a mužovi z okresu Poprad na tri roky až 10 rokov.

Viac k témam: drogy, metamfetamín
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Polícia chytila dílerov priamo pri predaji metamfetamínu, dvojici hrozí väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia

Polícia kontrolovala zbrane prokurátora, ktoré má v legálnej držbe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *