sobota , 19 október 2019
Home / SLOVENSKO / Foto: Colníci objavili dosiaľ najväčšiu výrobňu nelegálnych cigariet, zadržali desiatky cudzincov

Foto: Colníci objavili dosiaľ najväčšiu výrobňu nelegálnych cigariet, zadržali desiatky cudzincov

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Finančná správa odhalila neďaleko Piešťan dosiaľ najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet na Slovensku a v strednej Európe. Jej predstavitelia to v stredu oznámili na tlačovej konferencii.

Kriminalisti zadržali 47 cudzincov. Colníci okrem obce Veľké Kostoľany v okrese Piešťany zasahovali aj na hraničnom priechode s Maďarskom pri Rajke a v skladových priestoroch v bratislavských Vajnoroch.

Špičkovo zariadená výrobňa

Prvýkrát sa našla takáto veľká výrobňa v strednej Európe,“ povedal riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó s tým, že cigarety smerovali prevažne do Nemecka a Spojeného kráľovstva. Škody na daniach by podľa neho v tomto prípade predstavovali milióny eur.

Nechcem teraz špekulovať, či by to bolo viac alebo menej ako 10 miliónov eur,“ uviedol. Výrobňu popísal ako špičkovo zariadenú. Dodal, že so zadržanými momentálne vykonávajú procesné úkony.

Zadržali desiatky cudzincov

Do akcie bolo podľa Makóa nasadených 80 ľudí KÚFS. Na hraničnom priechode zaistili kamión, ktorý mieril do Rumunska po náklad tabaku. Materiál mal doviezť do Veľkých Kostolian.

Tam colníci zadržali 47 ľudí, konkrétne Moldavcov, Rumunov a Ukrajincov a objavili tri výrobné linky na cigarety. V skladových priestoroch vo Vajnoroch zase colníci našli komponenty na výrobu cigariet ako filtre, lepidlá a tiež tabak.

Viac k témam: colníci, pašované cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Colníci objavili dosiaľ najväčšiu výrobňu nelegálnych cigariet, zadržali desiatky cudzincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Župan Trnka chce viac turistov v Košickom kraji, na návštevu pozval zástupcov čínskych cestoviek

Ambíciou KSK je zvyšovať počet návštevníkov zo vzdialenejších kútov sveta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *