sobota , 19 október 2019
Home / šport / Futbal / Slovensko s trestom od UEFA, zápas kvalifikácie v Trnave proti Walesu bude bez divákov

Slovensko s trestom od UEFA, zápas kvalifikácie v Trnave proti Walesu bude bez divákov

22.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia sa v októbrovom kľúčovom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy proti Walesu (hrá sa 10. októbra o 20.45 h v Trnave) bude musieť zaobísť bez podpory svojich fanúšikov.

Pokuta 20-tisíc eur

Ako v nedeľňajšom oficiálnom stanovisku uviedol Slovenský futbalový zväz (SFZ), strešný orgán futbalu pod Tatrami dostal od disciplinárnej komisie Európskej futbalovej únie (UEFA) nariadenie odohrať spomenutý duel bez prítomnosti divákov. SFZ zároveň musí zaplatiť pokutu vo výške 20-tisíc eur.

Dôvodom rozhodnutia UEFA je správanie sa slovenských fanúšikov v sektore hostí počas septembrového kvalifikačného zápasu v Budapešti proti Maďarsku (2:1).

Voči verdiktu disciplinárnej komisie UEFA sa SFZ ešte môže odvolať a využije všetky dostupné právne prostriedky, aby slovenská futbalová reprezentácia mohla odohrať dôležitý zápas s Walesom pred divákmi.

Fanúšikovia o peniaze neprídu

SFZ taktiež ubezpečil fanúšikov, ktorí si na tento zápas už zakúpili vstupenky, že o svoje peniaze neprídu. V prípade, že duel Slovensko – Wales sa napokon bude musieť hrať pred prázdnymi tribúnami, SFZ bude informovať o spôsobe vrátenia peňazí.

Za prejavy svojich prívržencov počas duelu v budapeštianskej Groupama Arene budú pykať aj Maďari. Tí tak absolvujú októbrový domáci súboj proti výberu Azerbajdžanu pred prázdnym hľadiskom.

Na základe správy delegáta napriek upozorneniam zo strany národnej federácie či prosbám od hráčov sa maďarskí fanúšikovia prezentovali opakovanými „rasistickými a nenávistnými“ pokrikmi na adresu Slovákov. UEFA sa rozhodla pristúpiť k uzavretiu štadióna, ku ktorému „pribalila“ aj pokutu 60-tisíc eur, pretože za ostatných päť rokov nejde o prvé, ale opakované previnenie Maďarov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kvalifikácia o postup na ME 2020: Maďarsko – Slovensko (fotografie)

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale, SFZ Slovenský futbalový zväz, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko s trestom od UEFA, zápas kvalifikácie v Trnave proti Walesu bude bez divákov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

El Clásico by mali pre nepokoje v Barcelone presunúť do Madridu, kouč Valverde nesúhlasí

Oba zainteresované kluby sa majú vyjadriť k žiadosti vedenia La Ligy do pondelka budúceho týždňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *