nedeľa , 23 september 2018
Home / šport / Ostatné športy / Aktualizované: Za doping na olympiáde v Soči potrestali ďalších štyroch Rusov

Aktualizované: Za doping na olympiáde v Soči potrestali ďalších štyroch Rusov

aktualizované 9. novembra, 16:08

1MOSKVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Ďalší štyria ruskí bežci na lyžiach sa previnili dopingom na zimných olympijských hrách 2014 v Soči, vrátane trojnásobného strieborného medailistu Maxima Vylegžanina.

Potrestali aj Legkova s Belovom

Ruská federácia bežeckého lyžovania oznámila, že štyria pretekári boli diskvalifikovaní Medzinárodným olympijským výborom (MOV) a zákazom štartu na všetkých budúcich olympijských hrách. Okrem Vylegžanina sa tresty týkajú Alexeja Petuchova, Julie Ivanovovej a Jevgenije Šapovalovovej.

Odporúčame:
Dopingový hriešnik Pirazzi si oddýchne od súťažného diania na štyri roky

Šiesti ruskí bežci na lyžiach neboli komisiou MOV uznaní vinnými z dopingu na olympiáde v Soči. Alexander Legkov, ktorý vyhral preteky na 50 kilometrov voľne pred Vylegžaninom, a Jevgenij Belov, dostal tresty už minulý týždeň.

Vyjadrenie prezidenta Putina

Ruská lyžiarska federácia informovala, že sa chystá odvolať v prípade v štyroch prípadov dopingových previnení, ktoré zverejnili vo štvrtok.

Ruský prezident Vladimir Putin naznačil, že nedávny príval obvinení športovcov môže byť americkým pokusom zasahovať do budúcich prezidentských volieb v jeho krajine. Putin poznamenal, že športové organizácie majú komplex klbka „vzťahov a a závislostí“ a „kontrolné stredisko“ je v USA, kde sú koncentrované televízne spoločnosti a sponzori.

Ruská hlava štátu povedala, že ako „odpoveď za údajné ruské zasahovanie do amerických volieb chcú vytvoriť problémy pri budúcich voľbách ruského prezidenta.“

Viac k témam: doping, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Za doping na olympiáde v Soči potrestali ďalších štyroch Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hádzanárov Tatrana Prešov čaká kľúčový zápas v Lige majstrov, spoliehajú sa aj na brankára Čuprynu

Šarišania vstúpili do najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov suverénnym víťazstvom na palubovke tureckého Besiktasu Mogaz Istanbul 28:22. PREŠOV 21. septembra (WebNoviny.sk) – Hádzanárom Tatrana Prešov sa aktuálne darí a nesú sa na pozitívnej vlne výsledkov. Dobré výkony z ostatných stretnutí budú chcieť potvrdiť aj počas nadchádzajúceho víkendu, keď ich čaká tohtosezónna domáca premiéra v Lige

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *