sobota , 19 október 2019
Home / šport / Ostatné športy / Možný návrat fenomenálneho Hirschera? Nikdy nehovor nikdy, vraví jeho bývalý tréner

Možný návrat fenomenálneho Hirschera? Nikdy nehovor nikdy, vraví jeho bývalý tréner

9.9.2019 (Webnoviny.sk) – Jeden z najlepších zjazdových lyžiarov všetkých čias Marcel Hirscher iba minulý týždeň ukončil profesionálnu kariéru a už o pár dní neskôr jeho blízky spolupracovník uviedol, že to nemusí byť definitívne rozhodnutie.

Stál za najväčšími úspechmi

Tréner Michael Pircher pôsobil po boku fenomenálneho Rakúšana od roku 2011 a stál za jeho najväčšími úspechmi. Štyridsaťštyriročný kouč rozumie Hirscherovmu kroku, no jeho návrat na biele svahy ešte nezavrhol.

„Myslím si, že Marcel prežije nudnú zimu. Samozrejme, v pozitívnom duchu. V tomto momente si neviem predstaviť, že by ešte niekedy súťažil. Niekedy však môže dostať myšlienku na návrat. Nikdy nehovor nikdy,“ povedal pre denník Kronen Zeitung rodák zo Schladmingu, ktorý bol dlhé roky súčasťou súkromného tímu úspešného rakúskeho reprezentanta.

„Marcel vyhral všetko, je unavený a v tomto smere považujem jeho rozhodnutie za správne. Všetko zbehlo tak rýchlo, že sme si ani nestihli uvedomiť, že je už koniec. Sme však veľmi hrdí na to, že sme mohli byť pri takýchto neskutočných úspechoch,“ doplnil.

Tridsaťročný Hirscher v ostatnej dekáde ovládol svetové súťaže v zjazdovom lyžovaní. Špecializoval sa na slalom a obrovský slalom, šesťkrát resp. sedemkrát v nich získal malý glóbus za celkový triumf v hodnotení disciplíny vo Svetovom pohári.

Bojoval s vlastnou motiváciou

Celkovú klasifikáciu SP ovládol v ostatných ôsmich ročníkoch. Celkovo si na svoje konto pripísal 67 víťazstiev v pretekoch SP, na pódium sa dostal 138-krát.

Na majstrovstvách sveta dovedna sedemkrát získal zlatú medailu, päťkrát v individuálnych súťažiach a dvakrát medzi tímami. Pridal k tomu aj štyri striebra.

Napriek veľkej dominancii má na svojom konte iba dve zlaté olympijské medaily, v Pjongčangu 2018 triumfoval v obrovskom slalome aj kombinácii. Okrem toho si vyjazdil aj striebro v Soči 2014.

Hirscher už niekoľko rokov bojoval s vlastnou motiváciou. Fenomén technických disciplín v slalome a obrovskom slalome dosiahol prakticky všetko, čo sa dalo. Jeho osem veľkých glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári je bezkonkurenčný historický rekord, ktorý zrejme dlhé roky nikto neprekoná. Druhý v tomto poradí Marc Girardelli má 5 glóbusov.

Viac k témam: alpské lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Možný návrat fenomenálneho Hirschera? Nikdy nehovor nikdy, vraví jeho bývalý tréner © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Novinka pre chodca Mateja Tótha, atletické súťaže na OH sa možno neuskutočnia v Tokiu, ale v Sappore

Tretie najväčšie japonské mesto sa nachádza v najsevernejšej prefektúre Hokkaido a mali by tam počas OH 2020 panovať znesiteľnejšie podmienky pre športovcov ako v Tokiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *