streda , 18 september 2019
Home / SVET / Trump telefonoval s pakistanským premiérom o napätí s Indiou a vyzval na zdržanlivosť

Trump telefonoval s pakistanským premiérom o napätí s Indiou a vyzval na zdržanlivosť

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa zhováral s pakistanským premiérom Imranom Chánom o napätej situácii medzi Pakistanom a Indiou. Politici spolu telefonicky diskutovali o potrebe znížiť toto napätie a zmierniť rétoriku s Naí Dillí, uviedol hovorca Bieleho domu Judd Deere.

Prezident podľa jeho slov „opätovne potvrdil, že je nevyhnutné vyhnúť sa eskalácii situácie, a obe strany vyzval na zdržanlivosť“. Trump a Chán sa podľa Bieleho domu tiež dohodli na spolupráci s cieľom posilniť ich spoločné úsilie v oblasti obchodu.

Už skôr v pondelok Trump telefonoval aj s indickým premiérom Naréndrom Módím, s ktorým sa zhováral o situácii v Kašmíre.

Napätie medzi Islamabadom a Naí Dillí sa vystupňovalo začiatkom augusta, keď sa indická vláda rozhodla odobrať indickej časti Kašmíru jeho osobitný štatút, ktorý mu zaručoval rôzne autonómne práva. Kašmír je rozdelený medzi Indiu a Pakistan, pričom obe krajiny si robia nárok na celý himalájsky región.

Viac k témam: americký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump telefonoval s pakistanským premiérom o napätí s Indiou a vyzval na zdržanlivosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počet ľudí žiadajúcich o azyl v štátoch Európskej únie narástol v júli o 26 percent

Toto číslo je vyššie ako bolo za rovnaké obdobie v minulom roku, ale stále omnoho nižšie ako v rokoch 2015 a 2016.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *