piatok , 15 november 2019
Home / SVET / Prokuratúra podala na súde návrh, aby sa syn prezidenta Bolsonara nestal veľvyslancom v USA

Prokuratúra podala na súde návrh, aby sa syn prezidenta Bolsonara nestal veľvyslancom v USA

13.8.2019 (Webnoviny.sk) – Brazílski federálni prokurátori v pondelok podali na súde návrh, ktorý by mohol zabrániť synovi prezidenta Jaira Bolsonara, aby sa stal veľvyslancom krajiny v USA.

Nemá diplomatické skúsenosti

Prokuratúra v hlavnom meste Brazília požiadala regionálny federálny súd, aby vydal uznesenie, podľa ktorého musia mať veľvyslanci najmenej tri roky diplomatickej praxe.

Prokurátori tvrdia, že veľvyslanecké kvalifikácie nie sú v súčasných zákonoch jasne definované a navrhli, aby sa prijali kritériá ako „uznané zásluhy v diplomatických službách“.

Tridsaťpäťročný Eduardo Bolsonaro je kongresmanom a nemá žiadne diplomatické skúsenosti. Je však predsedom komisie dolnej komory Kongresu pre zahraničné veci.

Američania by s návrhom súhlasili

Prezident zvažuje, že ho nominuje na veľvyslanca do Washingtonu, pričom americká vláda naznačila, že s tým súhlasí. Nominácia musí ešte prejsť hlasovaním v Senáte.

Politická strana Cidadania minulý týždeň podala na najvyššom súde návrh, aby zastavil nomináciu pred pokračovaním do Senátu. Podľa návrhu Eduardo Bolsonaro nie je v porovnaní s bývalými veľvyslancami v USA na pozíciu kvalifikovaný, jeho nominácia je protiústavná a je to „zjavný“ prípad rodinkárstva.

Prezidentovo rozhodnutie nominovať syna však podporuje viacero popredných predstaviteľov krajiny vrátane viceprezidenta Hamiltona Mouraa. Ten sa minulý mesiac vyjadril, že mladší Bolsonaro spĺňa zákonné požiadavky týkajúce sa tejto funkcie.

Viac k témam: brazílsky prezident, prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra podala na súde návrh, aby sa syn prezidenta Bolsonara nestal veľvyslancom v USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Voda v Benátkach opäť stúpa, Námestie svätého Marka bolo zatopené až po kolená

Hladina vody by mala v piatok podľa predpovedí dosiahnuť 160 centimetrov, čo je vysoko nad normálom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *