piatok , 13 december 2019
Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / Robil KISKA DAŇové MACHINÁCIE aj v zahraničí? Podľa českých úradov, ÁNO

Robil KISKA DAŇové MACHINÁCIE aj v zahraničí? Podľa českých úradov, ÁNO

A máme tu ďalší prípad, do ktorého bola zapletená firma, s ktorou mal niečo dočinenia Kiska!

Tentokrát sa to týka Českej republiky, kde česká brokerská firma 42 Financial Services, v ktorej bol v rokoch 2008 – 2014 akcionárom aj Kiska, dohodila podľa českého Špecializovaného finančného úradu mestskej spoločnosti Pražská plynárenská na obchody s plynom za 1,1 miliardy českých korún firmy B&A Capital Trading či Synergy corporate solutions, ktoré z nich ale následne neodviedli daň v hodnote 220 miliónov korún!

Loading…

Český Špecializovaný finančný úrad zistil, že peniaze, ktoré Pražská plynárenská začala daný firmám vyplácať boli obratom posielané na účty ďalších spoločností v zahraničí, najmä v Poľsku, Čiernej hore, na Cypre, v Turecku a Rumunsku, z čoho vyplýva, že šlo o vedomé podvody organizovanej skupiny, čo následne potvrdili aj finanční kontrolóri. Firma B&A Capital Trading nemala dokonca od Energetického regulačného úradu ani udelenú licenciu na obchod s energiami.

Je teda zaujímavé, že aj pri týchto machináciách sa opäť motal niekto, kto stál 5 rokov na čele Slovenska a kto sa chystá v najbližších voľbách na Slovensku prevziať moc – daňový, volebný, úverový a pozemkový “guru” spod Tatier – sám najvyšší Za ľudí Andrej Kiska.

Ide tak o ďalšie závažné informácie týkajúce sa tohto človeka, o ktorých by mal národ vedieť, pretože ak sa tento človek namiesto tam, kam naozaj patrí, dostane do parlamentu, bude sa tieto svoje podvody nielen snažiť zamiesť pod koberec, ale aj opäť získa imunitu, čo bude znamenať ďalšiu ranu spravodlivosti a právnemu štátu a zase to len prehĺbi marazmus v slovenskej spoločnosti.

Martin Bago

V rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY uverejňujeme aj články, komentáre a prispevky autorov, ktorí vyjadrili súhlas, prípadne aj nevyjadrili nesúhlas s ich zverejnením na webportále  www.dennikpolitika.sk a ktoré môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov redakcie DENNÍKa POLITIKA.

Mimoriadne zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Budúcnosť Európy: Medzi islamom a post-kresťanskou grotesknou dekadenciou

Európa, tak ako ju poznáme, je na pokraji toho, že bude obmedzená na hospic pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *