piatok , 13 december 2019
Home / POLITIKA / Noví LIBERÁLni politici? Správne sa to má vyslovovať noví LIBERÁLni PODVODníci

Noví LIBERÁLni politici? Správne sa to má vyslovovať noví LIBERÁLni PODVODníci

Bývalá hlavná kontrolórka Prievidze Jana Michaličková informovala, že podáva trestné oznámenie na súčasnú primátorku mesta a poslankyňu NR SR Katarínu Macháčkovú kvôli údajnému nezákonnému prevodu pozemkov.

Michaličková v odôvodnení podania trestného oznámenia píše o tom, že je presvedčená, že „pri získaní bývalých mestských pozemkov do osobného vlastníctva sa pani JUDr. Katarína Macháčková dopustila trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa a zároveň trestného činu podvodu”.

Loading…

V čase prevodu týchto pozemkov z mestského majetku v Prievidzi Jana Michaličková pôsobila ako hlavná kontrolórka mesta. Poslanci za stranu SPOLU, ktorí dnes disponujú v Mestskom zastupiteľstve Prievidza väčšinou, jej údajne v júni 2019 neumožnili vystúpiť v rozprave, keď poslanci prerokovávali v zastupiteľstve práve spomínaný prevod pozemkov a udelenie sankcie primátorke Macháčkovej. „Títo poslanci sa na tomto zasadnutí zároveň rozhodli nerešpektovať návrh príslušnej komisie mesta, ktorá odporúčala postup primátorky Macháčkovej pri získaní spomínaných pozemkov sankcionovať. Som presvedčená, že trestný čin nemôže ostať nepotrestaný, a preto som sa rozhodla obrátiť na orgány činné v trestnom konaní,” uviedla Jana Michaličková.

Na kauzu reagoval Martin Bago, regionálny zástupca Slovenského Hnutia Obrody pre okres Topoľčany: Ale, ale, “noví politici” a podvody? Ako je to vôbec možné? Veď to je “boj dobra so zlom” a “nevinnosť” samá o sebe. A odrazu takéto podvody. Na podpredsedníčku Beblavého strany SPOLU Macháčkovú podala v týchto dňoch bývalá hlavná kontrolórka Prievidze trestné oznámenie za podvod s pozemkami a zneužitie právomocí, ktorých sa ako primátorka Prievidze mala dopustiť. A to si táto liberálka už myslela, že sa to nejako ututle. Toto sú teda priatelia tí “noví politici”. Ale už začínam Trubana a Beblavého pomaly chápať. Oni nám veľmi chcú povedať, kým skutočne sú, len sa chudáci stále mýlia a namiesto noví podvodníci vždy povedia noví politici. Ale chlapci nebojte, raz to hádam vyjde a vy nám to konečne poviete aj v správnom tvare.

Martin Bago

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Loading…

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

POZOR! V EURÓPE nasadia USA 37 000 vojakov. Proti RUSKU alebo …?

Americká armáda plánuje svoje najväčšie nasadenie vojsk do Európy za 25 rokov, pričom 20 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *