pondelok , 16 decembra 2019
Home / šport / Futbal / Prišiel očakávaný blbý ťah Kmotríka. Vyrazil plánovite Ševelu kvôli Weissovi?

Prišiel očakávaný blbý ťah Kmotríka. Vyrazil plánovite Ševelu kvôli Weissovi?

Keď som sa včera popoludní bavil s mojím kamarátom, ten bol po slovanistickom výbuchu hanby poriadne roztrpčený nad konaním Kmotríka.

Ak by on bol na mieste šéfa klubu, tak by nariadil okamžite opustiť štadión realizačnému tímu, nehrajúcim hráčom a šoférovi autobusu a hneď po poslednej penalte odísť bez hrajúcich hráčov na letisko, kde by im mali stornovať letenky a zrušiť im aj ubytovanie v hoteli s odkazom, že majú 48 hodín, aby sa hlásili na Slovane. Nech si s návratom na Slovensko poradia, ako vedia. Dostali by podľa „zásluh“ vysoké pokuty od 20 000 do 50 000 Euro a pol roka by hrávali zadarmo. Minimálne 7 hráčov by vyradil z A mužstva a presunul ich do rezervy, kde by museli tvrdo bojovať o opätovné zaradenie do A mužstva. Ak by sa to nepáčilo treťoradým európskym hráčom, ktorí sú na Slovensku elita, tak by mohli odísť. A ostatní by museli tvrdo makať a najmä poslúchať trénera Ševelu.

Žiaľ, opak sa stal pravdou. Kmotríkovci odvolali jedného z najlepších slovenských trénerov, pretože ho podrazili hráči. Kmotrík svojím činom opäť postavil týchto „majstrov sveta“ nad skvelého trénera. Tak to býva zvykom nielen na Slovensku, ale aj inde. Naposledy sme to isté zaznamenali v prípade z Anglicka, kde hráči Manchesteru United zatočili s jedným z najlepších trénerov sveta Portugalčanom Mourinhom a po príchode Nóra Solskjæra začali hrať zázračne prvé husle. Takýchto prípadov je príliš mnoho, kde peniaze hrajú prím. A to isté sa stalo v Slovane. Avšak na rozdiel od Anglicka je špičková futbalová kvalita na Slovensku na úrovni tretej, možno štvrtej anglickej ligy.

Kmotríkovci svojim činom posilnili dve veci. Neohrozenosť legionárnych futbalistov a opakované udupanie rozvoja slovenského futbalu a najmä morálky hráčov. Naopak potešili ma postupy „novej“ Trnavy i Dunajskej Stredy. Obe mužstvá dokázali opraviť zaváhanie v prvom stretnutí a po bojovných výkonoch so srdcom, čo hráčom Slovana chýbalo, postúpili. Trnava rozhodla v penaltách a Dunajská Streda v predĺžení. Málokedy sa stáva, že ten, čo hral viac so srdcom a viac bojoval prehráva v penaltách. Aj keby Trnava nepostúpila, tak by sa jej nedalo nič vyčítať. A tak som skopíroval jeden ohlas z bohatej diskusie na internete, ktorý hovorí za všetko: „Aj keby Trnava zrovna prehrala, nebola by to taká blamáž ako deň pred tým Slovan. Títo chlapci aspoň bojovali a nie ako tie smädné slovanistické lemry“!

Momentálne je voľný tréner Weiss starší a práve on by mohol prísť urobiť poriadok s „majstrami sveta“ . A tak sa pýtam: “ Bol to teda zámer vypadnúť z Ligy majstrov a ešte hrať Európsku ligu zo strany Kmotríka, aby mal dôvod na výmenu Ševelu za Weissa? Možno!“ Tréner Weiss si nenechá kecať od nikoho do trénerskej práce a som presvedčený, že ani od Kmotríka. Je veľmi tvrdý na hráčov. Preto aj dosiahol výrazné úspechy s Petržalkou a slovenskou reprezentáciou. Uvidíme, či sa splní moja predpoveď. Včerajšia, že tu ide o odkráglovanie trénera Ševelu mi vyšla. A uvidíme, či v Európskej lige budú hrať tí istí hráči ako vymenení.

A môj kamarát mi povedal ešte jednu a to zásadnú pripomienku. „Bolo by najlepšie, ak by „veľký“ Kmotrík predal Slovan niekomu, kto nebude dupať po slovenskom futbale. To bude najlepšie pre Slovan i slovenský národný šport, aby dostal najcennejší slovenský futbalový klub opäť zelenú“!

A ja sa s mojím kamarátom Petrom, ktorý bol kedysi futbalistom a dnes sa pohybuje v tejto sfére, absolútne zhodujem.

Pavel Jacz

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Coutinho odohral za Bayern jeden z najlepších zápasov kariéry, strelil hetrik a na dva góly prihral

Brazílsky futbalista sa dočkal hetriku po dlhých 19 mesiacoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *