pondelok , 16 decembra 2019
Home / POLITIKA / BIĽAK: SOCIALIZMUS sa VRÁTI. Vráti sa bývalý REŽIM aj na Slovensko?

BIĽAK: SOCIALIZMUS sa VRÁTI. Vráti sa bývalý REŽIM aj na Slovensko?

„Najväčšou výzvou pre nás bude prebudovať kapitalizmus na férovejší model. V dnešnej forme je kapitalizmus slepou uličkou a musí sa zmeniť. Kvôli rastúcej nerovnosti a globálnemu otepľovaniu, ktoré v našich krajanoch vyvolávajú veľké obavy dnes uviazol na mŕtvom bode.“

BRUNO LE MAIRE – francúzsky minister financií hovorí otvorene o „prebudovaní kapitalizmu na férovejší model“. A ja si kladiem otázku, môže mať kapitalizmus svoju „férovejšiu“ tvár? Zostane ešte kapitalizmom alebo je to začiatok cesty k socializmu? Keď k tomu pripočítame aktuálnu paranoidnú hystériu z Ruska a všetkého ruského, (akoby iné štáty nemali vo svete záujmy a neoperovali tu ich tajné služby v zmysle obhajovania vlastných strategických záujmov), ak k tomu pripojíme všeobecne agresívny náboj liberálnej demokracie, ktorá si z veľkej časti médií urobila angažovanú slúžtičku – jeho návrat bude plne v réžii práve týchto urputných bojovníkov proti socializmu, ktorí mu ale svojou prvoplánovou propagandou a vulgárnou angažovanosťou dláždia v Európe cestu.

Loading…

 

P.S.
Naplní sa táto prognóza sveta, ktorú mi pri rozhovore v roku 1999 prezentoval celkom vážne Vasil Biľak? Vtedy som sa iba usmieval. Dnes už sa nesmejem. Spolu s francúzskym ministrom financií premýšľam o tej slepej uličke po ktorej kráčame.

„21. storočie bude storočím veľkých a prevratných objavov, politických búrok, sociálnych a generačných nepokojov a v konečnom dôsledku vzkriesením socializmu. Vedecko-technický pokrok síce pomôže zvyšovať výrobu a zisk, ale aj nezamestnanosť a občiansku nespokojnosť. Bez zmeny systému žiadna konferencia ministrov, predsedov vlád alebo prezidentov nič nevyrieši. Dostávame sa do stavu, keď sa pre milióny ľudí stáva život prázdnym a nezmyselným. Otec, syn i vnuk sú bez práce – bez perspektív. Čoraz väčšia sociálna podpora nemôže utlmiť túžbu človeka tvoriť, založiť si rodinu, vychovávať deti, byť užitočný pre spoločnosť a krajinu v nádeji, že po ňom zostane viac ako len kôpka prachu.

Veľké problémy čakajú malé národy a štáty, aby v presadzovanej globalizácii uchránili svoju identitu. Ani veľké mocnosti nezvládnu nové delenie sveta. Boj o trhy, suroviny, úsilie diktovať svoju vôľu ostatným vyvolá nové konflikty na vyššej úrovni. Už dnes sa USA chovajú ako lev v La Fontainovej bájke, kde lev spolu s kozou a jalovicou vytvorí spolok. Lev stanovil jasné pravidlá. Všetko sa bude deliť na štyri diely. Prvý patrí mne, pretože som lev, druhý – pretože som najsilnejší, tretí diel patrí tiež mne, pretože som najstatočnejší, a keby mi niekto nechcel dať štvrtý, zomrie skôr, než sa o niečo pokúsi. Taká bola, je a až do smrti bude morálka kapitalizmu.

Verím, že v nadchádzajúcom storočí sa môžu naplniť nasledujúce slová Júliusa Fučíka: Odíde jeden senilný, šialene smutný starec, ktorý znamená biedu miliónov a v ich záujme musí odísť. Ten starec nie je osoba. Je to starý poriadok. Je to kapitalizmus. Tak, ako je prirodzené, že deti pochovajú rodičov, tak kapitalizmus pochovajú tí, ktorých stvoril – robotnícka trieda a vedecko-technická inteligencia.“

Vyššie uvedené myšlienky uverejnil na svojom FB profile známy kňaz Karol Lovaš a čitateľom DENNÍKa POLITIKA sme ich priniesli v úplnej a necenzúrovanej podobe.

Viac o rozhovore Lovaša s Biľakom TU

Vyhlásenie Eduarda Chmelára na jeho FB profile o založení novej strany s názvom „SOCIALISTI“ o mnohom napovedá.

Chmelár so svojimi kolegami už aj podali na MV SR oznámenie o zbieraní podpisov na vznik strany.

 

Známe myšlienky Vasiľa BIľaka vo videách

Ďakujeme Karolovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA odmeňujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU a TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

DANKO, SULÍK aj BUGÁR opúšťajú PARLAMENT. HARABÍN je mimo tiež

Šokujúce výsledky prináša nový posledný decembrový prieskum agentúry FOCUS. Prieskum verejnej mienky ukázal naozaj zaujímavé …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *