piatok , 13 december 2019
Home / KULTÚRA / Hudba / „Božský Kája“ oslavuje 80. narodeniny, bankovky s legendou vypredali za pár hodín

„Božský Kája“ oslavuje 80. narodeniny, bankovky s legendou vypredali za pár hodín

14.7.2019 (Webnoviny.sk) – V Prahe v nedeľu zhruba za štyri hodiny vypredali pamätnú eurobankovku s portrétom speváka Karla Gotta.

Chvíľu predtým, ako ohlásili, že je vypredané, však ešte pred predajňou Supraphon Musicpoint na Jungmannovom námestí stáli stovky ľudí. Mnohí z nich pritom pred predajňou čakali už od soboty.

Až taký záujem nečakali

„Očakávali sme veľký záujem, ale nie až takýto veľký, bolo to pre nás prekvapenie,“ reagoval pre spravodajský portál iDNES.cz Vladislav Klajban, výkonný riaditeľ spoločnosti Nunofia, ktorá vyrába pamätné eurobankovky.

Ich dotlač však nie je možná, pretože spoločnosť využila maximálny možný limit povolený Gottovým manažmentom.

Ešte pred začiatkom predaja pritom riešila na mieste podozrivý kufor. Polícia preto obohnala Jungmannovo námestie páskou a do obchodu nikoho nepúšťala. Na miesto dorazili hasiči a pyrotechnici, ktorí neskôr zistili, že kufor je plný oblečenia.

Gott oslavuje jubileum

Eurobankovku si mohli fanúšikovia kúpiť pri príležitosti osláv 80. narodenín obľúbeného speváka. Bankoviek s nominálnou hodnotou nula eur bolo k dispozícii päťtisíc a jedna stála 50 českých korún (1,95 eura).

Záujemcovia si ich mohli kúpiť vo dvoch výdajných automatoch. Okrem toho bolo k dispozícii 80 kusov eurobankovky v komplete s boxom 15 CD Karel Gott – Singly.

Viac k témam: eurobankovky
Zdroj: Webnoviny.sk – „Božský Kája“ oslavuje 80. narodeniny, bankovky s legendou vypredali za pár hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kapela Aerosmith ohlásila budúcoročné turné po Európe, zahrá si aj u našich susedov

Americká kapela na budúci rok oslávi 50 rokov na hudobnej scéne.

Jeden komentár

  1. Ja si myslím, že malo byť vydaných aspoň 20 000 ks 0 eurobankoviek s legendou Gotta, pretože každý vie, že má veľa fanúšikov nielen v Česku, Slovensku ale aj v Rakúsku a Nemecku. Takto by sa bola dostala do rúk väčšej časti jeho fanúšikov a skutočným zberateľom eurobankoviek. Veď stále sa rozpráva ako má rád svojich fanúšikov atď. a teraz to vyznelo tak, že to nie je pravda. Bankovka sa ušla iba pár ľudom a z toho možno veľa špekulantom, ktorí majú záujem len na nej zarobiť. Skutočným fanúšikom a zberateľom sa neušla. Tiež sa nepočítalo s tým, že každý sa nemôže v tento deň dostaviť do Prahy.Treba do budúcnosti pouvažovať nad tým, či má vôbec význam vydať eurobankovku takejto populárnej osoby v takomto malom množstve a nechať zarábať peniaze špekulantom, alebo urobiť tak, aby si ju mohol každý kúpiť ako SUVENÍR kedy chce, bez ohľadu nato kedy príde do Prahy a takto urobiť radosť svojim fanúšikom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *