štvrtok , 17 október 2019
Home / EKONOMIKA / Libra by mohla pri brexite bez dohody ešte klesnúť, trhy rátajú s víťazstvom Johnsona

Libra by mohla pri brexite bez dohody ešte klesnúť, trhy rátajú s víťazstvom Johnsona

11.7.2019 (Webnoviny.sk) – Kurz libry by podľa zakladateľa britského konglomerátu Virgin Group v prípade brexitu bez dohody klesol na paritu s dolárom. Richard Branson zároveň vo štvrtok v rozhovore pre BBC povedal, že jeho firmy by boli nútené presunúť investície mimo Britániu, pretože mnohé ich náklady sú v dolároch.

„Libra bola v čase referenda na úrovni 1,53 dolára. Dnes je hodnota libry 1,22 až 1,23 dolára a klesne na paritu s dolárom, ak bude tvrdý brexit,“ povedal Branson.

Podľa obchodníkov pravdepodobnosť brexitu bez dohody sa zvyšuje, pretože hlavný kandidát na post šéfa Konzervatívnej strany Boris Johnson odmieta takú možnosť vylúčiť.

Hoci nedávny pokles libry ukazuje, že trhy už rátajú s víťazstvom Johnsona, britskú menu môžu čakať ďalšie turbulencie, povedal Michael Kitson, ekonóm Cambridge Judge Business School.

Viac k témam: Brexit, britská libra, Virgin Group
Zdroj: Webnoviny.sk – Libra by mohla pri brexite bez dohody ešte klesnúť, trhy rátajú s víťazstvom Johnsona © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ak USA a Čína neschvália konečný text predbežnej obchodnej dohody, Washington zavedie nové clá

Spojené štáty minulý týždeň súhlasili s odkladom ciel na čínske tovary, ktorých ročný dovoz do USA má hodnotu 250 mld. USD. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *