štvrtok , 17 október 2019
Home / EKONOMIKA / BYTY od BAŠTERNÁKA sa presunuli k dcére MEČIARovej ministerky

BYTY od BAŠTERNÁKA sa presunuli k dcére MEČIARovej ministerky

U koho skončili byty v Bonaparte? Dva luxusné byty po kontroverznom podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi (46) mali ešte koncom minulého roka skončiť podľa verejnoprávnej RTVS v rukách dcéry bývalej ministerky spravodlivosti z čias HZDS Kataríny Tóthovej (79), informuje portál čas.sk

Loading…

TU

Keby ich kontroverzný podnikateľ nestihol prepísať, nehnuteľnosti by prepadli štátu. Kontroverzného podnikateľa, s prepojením na špičky vládnej strany Smer-SD, Ladislava Bašternáka právoplatne odsúdil bratislavský krajský súd na 5 rokov väzenia a prepadnutie majetku ešte v marci. V súčasnosti si tak odpykáva trest za neodvedenie dane a odstupného. Šikovný podnikateľ však ešte predtým, ako súd rozhodol o prepadnutí jeho majetku štátu, stihol veľkú časť prepísať na iných.

Takto sa zbavil viacerých lukratívnych nehnuteľností. Dva byty v komplexe Bonaparte mal podľa RTVS prepísať na manželku koncom novembra 2018 a ešte v polovici decembra ich mala podľa verejnoprávnej televízie kúpiť dcéra Kataríny Tóthovej. Tá je známa ako bývalá politička HZDS a ministerka spravodlivosti. „Moja dcéra je plnoletá a za svoje činy a rozhodnutia si zodpovedá aj odpovedá sama,“vyjadrila sa pre Nový Čas Tóthová.

Byt, v ktorom býva Fico

Komplex Bonaparte je však známy iným prominentným obyvateľom. V ďalšom Bašternákovom byte ešte stále býva expremiér Robert Fico.Túto nehnuteľnosť však Bašternák neprepísal na nikoho, a tak skončila medzi majetkom, ktorý prepadá štátu. V súčasnosti koná správkyňa konkurznej podstaty a luxusný byt pôjde do dražby.

„Účelom speňažovania majetku podliehajúceho konkurzu je získať čo najvyšší výťažok v čo najkratšom čase s vynaložením čo najnižších nákladov,“ vysvetlil Mojmír Plavec, advokát LEX, advokátska kancelária. Správkyňa konkurznej podstaty si môže posvietiť aj na byty, ktoré Bašternák previedol pred rozhodnutím súdu o ich prepadnutí, a posúdiť, či tak nekonal účelovo.

Katarína Tóthová (79)

- do HZDS vstúpila v roku 1991

- v rokoch 1992 až 1994 ministerka spravodlivosti

- v rokoch 1994 až 1998 podpredsedníčka vlády pre legislatívu

- profesorka práva, patrí k spoluautorom Ústavy Slovenskej republiky

Majetok stihol prepísať

7. 11. 2018 – Okresný súd Bratislava II odsúdil Ladislava Bašternáka na 5 rokov väzenia, ten sa odvoláva

28. 11. 2018 – byty sú darované/prepísané na manželku Ladislava Bašternáka

14. 3. 2019 – krajský súd potvrdil 5-ročný trest odňatia slobody pre Bašternáka a zároveň nariadil prepadnutie podnikateľovho majetku

Ďakujeme Katke za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA odmeňujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Zdroj:TU

spracred

Loading…

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Žiadna kópia rodného listu či potvrdenie o IČO, Rašiho úrad chce novelou bojovať proti byrokracii

Ide tak o ďalšie z radu opatrení, ktoré postupne prispievajú k naplneniu vyššie uvedeného princípu „jedenkrát a dosť“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *