piatok , 13 december 2019
Home / SVET / Vojna s Iránom by netrvala veľmi dlho, vyhlásil Trump, no vojenský konflikt si nepraje

Vojna s Iránom by netrvala veľmi dlho, vyhlásil Trump, no vojenský konflikt si nepraje

WASHINGTON 26. júna (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že hoci si nepraje vojnu s Iránom, ak by k nej došlo,„netrvala by veľmi dlho“, pretože kapacity americkej armády sú neporovnateľné s tou iránskou.

Trump to povedal v rozhovore pre televíziu Fox Business. Pochválil sa, že sa k Iránu „zachoval pekne“, pretože odvrátil hroziaci americký útok na túto krajinu v odvete za to, že Irán zostrelil americký dron.

Trump minulý týždeň informoval, že USA boli už rozhodnuté pre odvetný útok na Irán, no on sám rozhodol o jeho zrušení len 10 minút pred jeho plánovaným začiatkom. Dôvodom bolo to, že chcel predísť civilným obetiam.

„Spýtal som sa, koľko ľudí zomrie,“ popisoval Trump neskôr na Twitteri chvíle pred plánovaným spustením útoku.

Vojenskí predstavitelia prezidentovi odvetili, že predpokladaný počet obetí útoku je 150 a v tom momente sa rozhodol útok zastaviť, pretože takáto odveta by podľa neho „nebola adekvátna v porovnaní so zostrelením nepilotovaného dronu“.

Viac k témam: Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna s Iránom by netrvala veľmi dlho, vyhlásil Trump, no vojenský konflikt si nepraje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cesta k brexitu môže byť podľa odborníkov zdĺhavá, Johnson musí po voľbách získať väčšinu

V prípade, že vládu bude zostavovať aktuálny líder Labouristickej strany Jeremy Corbyn, v hre je aj ďalšie referendum, pretože sa bude musieť opierať o podporu viacerých strán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *