piatok , 19 júl 2019
Home / POLITIKA / Poslanci parlamentu PROTI HARABÍNovi. KOTLEBovci SUDCU nepodržali.

Poslanci parlamentu PROTI HARABÍNovi. KOTLEBovci SUDCU nepodržali.

Kotlebovci sa nehlasovaním proti zákonu svojím spôsobom pridali ku koalícii a opozícii v snahe vyblokovať Harabína z politiky.

„Ak niekto trvá na tom, že chce byť politik, tak nemá čo byť v talári,“ hovoril opakovane poslanec SaS Alojz Baránik.  Písali sme o návrhu poslanca Baránika TU 

Loading…

 

Baránikov návrh, ktorého cieľom je svojím spôsobom zabrániť sudcovi Najvyššieho súdu SR JUDr. Harabínovi kandidovať do parlamentu v budúcoročných voľbách podporili pri hlasovaní aj poslanci Smeru, SNS a MOST – HID. Zdržali sa len kotlebovci. „Kotlebovci tým, že sa zdržali hlasovania sa nepriamo pridali ku koalícii aj opozícii v snahe vyšachovať doktora Harabína z politiky,“ uviedol pre DENNÍK POLITIKA dôveryhodný zdroj.

„Marián Kotleba, rovnako ako Boris Kollár a Andrej Danko majú panický strach zo vstupu doktora Harabína do politiky,“ uviedol známy politológ a na záver svoju prognózu doplnil o konštatovanie, že „vstup Harabína do politiky by znamenal, že kotlebovci, kollárovci aj dankovci by sa zrazu ocitli na hranici zvoliteľnosti do parlamentu a preto sa radšej všetci spojili, aby sudcu vyblokovali z politiky.“

Sulíkov poslanec predložil pozmeňujúci návrh k novele zákona o sudcoch ministra spravodlivosti Gábora Gála. Ak zákon podpíše prezidentka Zuzana Čaputová, tak sudca Štefan Harabin sa bude musieť rozhodnúť, či zostane sudcom alebo bude kandidovať do parlamentu s neistým výsledkom.

Podľa poslancami schválenej novely zákona stratí každý sudca súhlasom s kandidatúrou do Národnej rady či Európskeho parlamentu svoju funkciu. Prestane byť sudcom, a ak po voľbách či politickej kariére prejaví záujem vrátiť sa späť na súd, bude musieť prejsť výberovým konaním.

spracred.

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

BIĽAK: SOCIALIZMUS sa VRÁTI. Vráti sa bývalý REŽIM aj na Slovensko?

„Najväčšou výzvou pre nás bude prebudovať kapitalizmus na férovejší model. V dnešnej forme je kapitalizmus …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *