nedeľa , 13 október 2019
Home / POLITIKA / Poslanci parlamentu PROTI HARABÍNovi. KOTLEBovci SUDCU nepodržali.

Poslanci parlamentu PROTI HARABÍNovi. KOTLEBovci SUDCU nepodržali.

Kotlebovci sa nehlasovaním proti zákonu svojím spôsobom pridali ku koalícii a opozícii v snahe vyblokovať Harabína z politiky.

„Ak niekto trvá na tom, že chce byť politik, tak nemá čo byť v talári,“ hovoril opakovane poslanec SaS Alojz Baránik.  Písali sme o návrhu poslanca Baránika TU 

Loading…

 

Baránikov návrh, ktorého cieľom je svojím spôsobom zabrániť sudcovi Najvyššieho súdu SR JUDr. Harabínovi kandidovať do parlamentu v budúcoročných voľbách podporili pri hlasovaní aj poslanci Smeru, SNS a MOST – HID. Zdržali sa len kotlebovci. „Kotlebovci tým, že sa zdržali hlasovania sa nepriamo pridali ku koalícii aj opozícii v snahe vyšachovať doktora Harabína z politiky,“ uviedol pre DENNÍK POLITIKA dôveryhodný zdroj.

„Marián Kotleba, rovnako ako Boris Kollár a Andrej Danko majú panický strach zo vstupu doktora Harabína do politiky,“ uviedol známy politológ a na záver svoju prognózu doplnil o konštatovanie, že „vstup Harabína do politiky by znamenal, že kotlebovci, kollárovci aj dankovci by sa zrazu ocitli na hranici zvoliteľnosti do parlamentu a preto sa radšej všetci spojili, aby sudcu vyblokovali z politiky.“

Sulíkov poslanec predložil pozmeňujúci návrh k novele zákona o sudcoch ministra spravodlivosti Gábora Gála. Ak zákon podpíše prezidentka Zuzana Čaputová, tak sudca Štefan Harabin sa bude musieť rozhodnúť, či zostane sudcom alebo bude kandidovať do parlamentu s neistým výsledkom.

Podľa poslancami schválenej novely zákona stratí každý sudca súhlasom s kandidatúrou do Národnej rady či Európskeho parlamentu svoju funkciu. Prestane byť sudcom, a ak po voľbách či politickej kariére prejaví záujem vrátiť sa späť na súd, bude musieť prejsť výberovým konaním.

spracred.

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

PREZIDENTKA vyMENOVALA ÚSTAVNÝCH SUDCOV. Prečo Procházku NIE?

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala zvyšných šesť ústavných sudcov a Ústavný súd tak bude po takmer …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *