Home / šport / Hokej / Hokejisti HC Košice deklasovali Orange 20 v 16. kole Tipsport ligy

Hokejisti HC Košice deklasovali Orange 20 v 16. kole Tipsport ligy

PIEŠŤANY 31. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice v Piešťanoch zvíťazili jednoznačne 7:1 nad tímom domáceho HK Orange 20 v utorňajšom stretnutí 16. kola slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

„Barani“ zničili nováčika Tipsport ligy, v súboji Nitry proti Košiciam zažiaril štvorgólový Paulovič

V drese víťazného mužstva skórovali Šimon Petráš, Marek Hovorka, Jakub Suja, Peter Boltun, Ladislav Nagy, Patrik Koyš a Martin Dudáš. Jediný gól „dvadsiatky“ strelil Peter Kundrik.

Košice sa vyšvihli na 2. miesto tabuľky, majú 37 bodov – o päť menej než Trenčín, ktorý má zápas k dobru. Mladíci dosiaľ vybojovali 13 bodov.

TIPSPORT LIGA – 16. KOLO:

utorok:

HK Orange 20 – HC Košice 1:7 (0:2, 1:1, 0:4) – hralo sa v Piešťanoch

Góly: 30. Kundrik (Zeleňák) – 2. Š. Petráš (Vrábeľ), 11. Marek Hovorka (V. Čížek, Koyš), 37. Suja (Š. Petráš, Vrábeľ), 42. Boltun (Hričina, L. Nagy), 47. L. Nagy (Boltun, Hričina), 48. Koyš (Kafka), 59. Dudáš (D. Šoltés, E. Šedivý)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Novák – Krajčík, Gegáň, 272 divákov

Zostavy:

HK Orange 20: Durný – Hílek, Hedera, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, Leško, Matejovič – Marcinek, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Musliu, Okuliar, Smolka – Mesaroš, Šmída, Václav
Košice: Lundström – Pulli, H. B. Kessel, Bača, V. Čížek, E. Šedivý, Dudáš, Michalčin, Matejka – L. Nagy, Boltun, Hričina – Koyš, Marek Hovorka, Kafka – D. Šoltés, Pacan, T. Klíma – Š. Petráš, Suja, Vrábeľ

HK Orange „20“ 15 3 0 1 1 1 9 32:65 13

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k témam: HC Košice, HK Orange 20, hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti HC Košice deklasovali Orange 20 v 16. kole Tipsport ligy © SITA Všetky práva vyhradené.