štvrtok , 19 september 2019
Home / SLOVENSKO / Banskobystrický kraj sa snaží motivovať darcov krvi, každý dostane lístky do divadla

Banskobystrický kraj sa snaží motivovať darcov krvi, každý dostane lístky do divadla

BANSKÁ BYSTRICA 16. júna (WebNoviny.sk) – Lístky do niektorého z divadiel v Banskej Bystrici alebo vo Zvolene dostanú darcovia krvi, ktorí prídu v utorok 18. júna od 9:00 do 12:00 darovať vzácnu tekutinu na Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Ako kraj informuje na sociálnej sieti, Dobrovoľnícku kvapku krvi pripravili v spolupráci s Národnou transfúznou službou. V priestoroch na Námestí SNP 23 v Banskej Bystrici môžu záujemcovia darovať krv a pomôcť tak niekomu možno aj zachrániť život.

„Celý proces darovania trvá približne hodinu vrátane registrácie. Samotný odber trvá približne 10 minút,“ uvádza kraj s tým, že záujemcom o darovanie krvi okrem základných predodberových vyšetrení odborníci urobia aj analýzu tela (index telesnej hmotnosti – BMI, podiel tuku a vody v tele, bazálny metabolizmus a vicserálny tuk).

Krajská samospráva sa rozhodla všetkým darcom poďakovať lístkami do niektorého zo svojich zriaďovateľských divadiel v Banskej Bystrici (Bábkové divadlo na Rázcestí, Divadlo Štúdio tanca) alebo vo Zvolene (Divadlo Jozefa Gregora Tajovského).

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Dobrovoľnícka kvapka krvi, Národná transfúzna služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Banskobystrický kraj sa snaží motivovať darcov krvi, každý dostane lístky do divadla © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zverejnili termín opakovanej voľby nového predsedu najvyššieho súdu

Súdna rada SR o vypísaní nového termínu voľby predsedu Najvyššieho súdu SR informovala na svojej webovej stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *