štvrtok , 19 september 2019
Home / EKONOMIKA / Čína nechce obchodnú vojnu s USA, ale stretnutie s Trumpom na summite G20 je otázne

Čína nechce obchodnú vojnu s USA, ale stretnutie s Trumpom na summite G20 je otázne

PEKING 11. júna (WebNoviny.sk) – Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí sa zdržal odpovede na otázku, či sa prezident Číny Si Ťin-pching stretne so šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom na summite G20 v japonskom meste Osaka, ktorý bude tento mesiac.

Odpoveď nemá k dispozícií

Na otázku novinárov v súvislosti s možnou schôdzkou hovorca čínskeho rezortu diplomacie Geng Šuang odpovedal, že takúto informáciu zverejní, keď bude k dispozícii. Zopakoval pritom postoj Pekingu, že nechce obchodnú vojnu, ale nebojí sa jej.

Americký prezident v pondelok povedal, že očakáva schôdzku so Si Ťin-pchingom v Osake, a ak sa stretnutie neuskutoční, uplatní dodatočné clá na čínske tovary.

Rovnocenné konzultácie

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia konštatoval, že ak sú USA pripravené uskutočniť „rovnocenné konzultácie“, dvere sú doširoka otvorené. „Ale ak trvajú na stupňovaní obchodných treníc, odpovieme na to s odhodlanosťou a húževnatosťou,“ dodal.

Viac k témam: americký prezident, Biely dom, čínsky prezident, Osaka, Spojené štáty americké, stretnutie prezidentov, summit G20
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína nechce obchodnú vojnu s USA, ale stretnutie s Trumpom na summite G20 je otázne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Veľká Británia očakáva, že krátko po brexite uzavrie dohodu o voľnom obchode s Austráliou

Za svoju prioritu krajina považuje obchodné zmluvy s USA, Japonskom, Austráliou a Novým Zélandom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *