Home / šport / Cyklistika / Video: Carapaz je na Giro d’Italia stále v ružovom, kráľovskú etapu vyhral Bilbao

CROCE D’AUNE-MONTE AVENA 1. júna (WebNoviny.sk) – Španiel Pello Bilbao z tímu Astana sa stal víťazom sobotňajšej predposlednej 20. etapy na cyklistických pretekoch Giro d’Italia.

Dvadsaťdeväťročný pretekár vyhral kráľovskú etapu s dĺžkou 194 km pred krajanom Mikelom Landom z Movistaru a domácim zástupcom Giuliom Cicconem z tímu Trek-Segafredo.

Bilbao si tohto roku na talianskych cestách pripísal už druhý triumf. Pred dvomi týždňami vyhral 7. etapu, ktorá mala štart vo Vaste a po 185 km vyvrcholila v L´Aquile.

Napínavý bol aj boj o ružový dres lídra Gira. Tým je naďalej Ekvádorčan Richard Carapaz z Movistaru, ktorý odolal tlaku Vincenza Nibaliho a pred nedeľňajším vyvrcholením, 11 km dlhou individuálnou časovkou vo Verone, má na čele priebežného hodnotenia náskok 1:54 min pred spomenutým Talianom.

Výsledky – Giro d’Italia 2019

sobota

20. etapa (Feltre – Croce d’Aune-Monte Avena, 194 km): 1. Pello Bilbao (Šp.) Astana 5:46:02 h, 2. Mikel Landa (Šp.) Movistar – rovnaký čas ako víťaz, 3. Giulio Ciccone (Tal.) Trek-Segafredo +2 s, 4. Richard Carapaz (Ekv.) Movistar, 5. Vincenzo Nibali (Tal.) Bahrain-Merida – obaja +4, 6. Tanel Kangert (Est.) EF Education First +15

Poradie po 20. etape: 1. Richard Carapaz (Ekv.) Movistar 89:38:28 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal.) Bahrain-Merida +1:54 min, 3. Mikel Landa (Šp.) Movistar +2:53, 4. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma +3:06, 5. Bauke Mollema (Hol.) Trek-Segafredo +5:51, 6. Miguel Ángel López (Kol.) Astana +7:18

Viac k témam: Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Carapaz je na Giro d’Italia stále v ružovom, kráľovskú etapu vyhral Bilbao © SITA Všetky práva vyhradené.