Home / šport / Hokej / Video: Švajčiari prehrali prvý zápas na MS v hokeji 2019, Švédi mali dvojnásobnú streleckú prevahu

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švédska zvíťazili nad hráčmi Švajčiarska 4:3 v sobotňajšom stretnutí základnej B-skupiny na 83. majstrovstvách sveta (10. – 26. mája).

Dvojnásobná strelecká prevaha

Večerný šláger bratislavskej časti turnaja začali lepšie hráči z „krajiny helvétskeho kríža“, keďže už na začiatku 5. min skóroval Sven Andrighetto. Švédi mali v prvej tretine dvojnásobnú streleckú prevahu a napokon boli za svoju aktivitu odmenení vyrovnávajúcim gólom.

Simona Mosera vyhnal z trestnej lavice už po troch sekundách Alexander Wennberg, ktorý tečoval strelu Johna Klingberga. Švajčiari mali na tribúnach jasnú prevahu, ale po dvoch tretinách boli spokojnejší Severania.

Zmazali manko favorita

Na gól Williama Nylandera síce dokázal v 28. min odpovedať Joël Genazzi, ale o tridsať sekúnd neskôr poslal „tri korunky“ do opätovného vedenia obranca Erik Gustafsson.

V tretej tretine zverenci Patricka Fishera dokázali zmazať manko favorita gólom Gaëtana Haasa, ale v 52. min rozhodol o švédskom triumfe obranca Arizony Oliver Ekman-Larsson. Vicemajstrom sveta nepomohla ani záverečná hra bez brankára, a tak si pripísali vôbec prvú prehru na turnaji.

MS v hokeji 2019 – B-skupina

Bratislava, sobota:

Švédsko – Švajčiarsko 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 19. Wennberg (Klingberg), 26. W. Nylander (Hörnqvist, A. Larsson), 29. E. Gustafsson (W. Nylander), 52. Ekman-Larsson (W. Nylander, Wennberg) – 5. Andrighetto (Haas), 28. Genazzi (Josi), 51. Haas (Scherwey, Bertschy)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Nikolic (Rak.) – R. Jensen (Dán.), Ondráček (ČR), 9085 divákov

Zostavy:
Švédsko: Lundqvist – A. Larsson, Ekman-Larsson, Klingberg, Ekholm, M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg – Hörnqvist, Wennberg, W. Nylander – E. Pettersson, E. Lindholm, Landeskog – A. Kempe, Lander, L. Eriksson – Lindblom, Krüger, D. Rasmussen – Bratt
Švajčiarsko: Berra – Josi, Y. Weber, Genazzi, Loeffel, Rod, Diaz, Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser, Bertschy, Ambühl

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Nakrajšie momenty (deviaty deň – 18. máj 2019)

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, švajčiarska hokejová reprezentácia, švédska hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Švajčiari prehrali prvý zápas na MS v hokeji 2019, Švédi mali dvojnásobnú streleckú prevahu © SITA Všetky práva vyhradené.