utorok , 16 júl 2019
Home / SLOVENSKO / Bugár vyslovil podporu Cséfalvayovej, ktorú Danko vyzval na odchod z koalície

Bugár vyslovil podporu Cséfalvayovej, ktorú Danko vyzval na odchod z koalície

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) má plnú podporu predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára. Podpredseda parlamentu to uviedol na stredajšej tlačovej besede.

Reagoval tak na utorkovú výzvu šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS), aby Cséfalvayová odišla z vládnej koalície. Urobil tak v pléne NR SR po tom, ako vystúpila v diskusii o zahraničnej politike Slovenskej republiky. Cséfalvayová priblížila, že chcela na tejto schôdzi, aby parlament prijal vyhlásenie k 15. výročiu členstva SR v EÚ a jediná SNS to odmietla.

„Ty, pani Cséfalvayová, zvažuj slová. Využívaš komfort koalície, odíď z koalície, ak sa ti nepáči, ale prosím ťa, nerozbíjaj koalíciu,“ adresoval Danko poslankyni za koaličný Most-Híd.

Bugár dodal, že Cséfalvayová je predsedníčkou zahraničného výboru a koná na základe programového vyhlásenia vlády aj na základe vyhlásenia troch najvyšších ústavných činiteľov. Nepovažuje za dobré, ak niekto niekoho vyháňa z vládnej koalície.

Viac k témam: Most-Híd, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugár vyslovil podporu Cséfalvayovej, ktorú Danko vyzval na odchod z koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Harabin si nechce prevziať cenu Homofób roka na Dúhovom pochode, nepodporí šírenie LGBT agendy

Organizátor festivalu Občianske združenie Dúhový PRIDE Bratislava sa však od odovzdania anti-ceny na pochode dištancuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *