štvrtok , 27 jún 2019
Home / KULTÚRA / Film a TV / V Londýne rozdali televízne ceny BAFTA, trofej si odniesol aj herec Benedict Cumberbatch

V Londýne rozdali televízne ceny BAFTA, trofej si odniesol aj herec Benedict Cumberbatch

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Nedeľnému udeľovaniu televíznych cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) dominoval seriál Na muške (2018).

Trofej si odniesol aj Benedict Cumberbatch

Projekt získal cenu pre najlepší dramatický seriál, Jodie Comer vyhlásili za najlepšiu herečku a Fionu Shaw za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Benedict Cumberbatch si na konto pripísal trofej pre najlepšieho herca, a to za stvárnenie titulnej postavy v seriáli Patrick Melrose (2018), ktorý získal cenu pre najlepšiu minisériu.

Najlepším hercom vo vedľajšej úlohe je Ben Whishaw, ktorý si uznanie zaslúžil vďaka výkonu v seriáli Škandál po anglicky (2018).

Najvyššie ocenenie získala novinárka

Jessica Hynes dostala cenu za rolu v komediálnom seriáli There She Goes (2018), Steve Pemberton zas vďaka komediálnemu projektu V čísle 9 (2014). Najlepším televíznym filmom je dráma Killed by My Debt (2018).

Počas slávnostného večera, ktorý sa konal v londýnskej Royal Festival Hall, udelili aj najvyššie ocenenie Fellowship. Získala ho novinárka Joan Bakewell.

Viac k témam: udeľovanie cien BAFTA
Zdroj: Webnoviny.sk – V Londýne rozdali televízne ceny BAFTA, trofej si odniesol aj herec Benedict Cumberbatch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Netflix uviedol seriál Jinn, pobúril ním jordánsku vládu aj armádu, ktorá ho chce vymazať

Podľa jordánskych politikov treba zo seriálu vystrihnúť "chúlostivé scény". Útvar boja proti kyberzločinu jordánskej armády sa snaží seriál rovno vymazať z internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *