pondelok , 23 september 2019
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Zisk Volkswagenu klesol, hospodárenie automobilky stále zaťažuje emisný škandál

Zisk Volkswagenu klesol, hospodárenie automobilky stále zaťažuje emisný škandál

FRANKFURT 3. mája (WebNoviny.sk) – Prevádzkový zisk koncernu Volkswagen (VW) v prvom kvartáli klesol na 3,9 mld. eur zo sumy 4,2 mld. eur dosiahnutej v rovnakom štvrťroku vlaňajška.

Tržby spoločnosti síce v sledovanom období medziročne vzrástli o 3,1 mld. eur na 60 mld. eur, hospodársky výsledok však zaťažila čiastka 1 mld. eur, ktorú firma vyčlenila na právne náklady súvisiace s jej emisným škandálom. Automobilová skupina o tom informovala vo štvrtok.

Skupina VW v septembri 2015 pred regulačnými úradmi v USA priznala, že využívala softvér, ktorý umožňoval skresľovať výsledky emisných testov. Firma vrátane jej bývalého generálneho riaditeľa Martina Winterkorna a ďalších vysokých manažérov čelí početným obvineniam z podvodov a neférovej hospodárskej súťaže.

Volkswagen doteraz v súvislosti s emisným škandálom iba v USA súhlasil s pokutami v sume vyše 25 mld. USD. Automobilka sa okrem iných krajín bráni aj na súde v domovskom Nemecku, kde investori žiadajú odškodnenie vo výške 9,26 mld. eur.

Viac k témam: Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk – Zisk Volkswagenu klesol, hospodárenie automobilky stále zaťažuje emisný škandál © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Volkswagen Slovakia bojuje o výrobu ďalšieho modelu, ktorý by dlhodobo zabezpečil pracovné miesta

Volkswagen Slovakia vyzýva vládu k väčšej stabilite a predvídateľnosti pri prijímaní zákonov, privítal by opatrenia, ktoré zlepšia podnikateľské prostredie na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *