Home / šport / KHL / Hokejisti CSKA Moskva získali Gagarinov pohár, Omsk vo finále KHL nevyhral ani raz

MOSKVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči CSKA Moskva získali Gagarinov pohár za celkové prvenstvo v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Armádny klub si majstrovský titul vybojoval v najkratšom možnom čase, nad Avangardom Omsk triumfoval vo finálovej sérii 4:0 na zápasy. Víťazstvo spečatil v piatok, keď súpera zdolal 3:2 po predĺžení.

Avangard si pritom už v prvej tretine utvoril dvojgólové vedenie. Moskovčania sa však nevzdali a v druhej časti znížili zásahom Kirilla Kaprizova. Predĺženie vynútil gólom v 58. min Konstantin Okulov. Gagarinov pohár vystrelil pre CSKA v 18. min dodatočného času Maxim Mamin. Nový šampión KHL v ceste za titulom v play-off postupne vyradil Viťaz Podoľsk, Dinamo Moskva a SKA Petrohrad.

Kontinentálna hokejová liga

finále – štvrtý zápas

Avangard Omsk – CSKA Moskva 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1) – konečný výsledok série: 0:4
Góly: 13. Šumakov, 18. Franson – 24. Kaprizov, 58. Okulov, 68. Mamin

Viac k témam: Gagarinov pohár, KHL, play-off KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti CSKA Moskva získali Gagarinov pohár, Omsk vo finále KHL nevyhral ani raz © SITA Všetky práva vyhradené.