piatok , 23 február 2018
Home / SVET / Trumpov drsný odkaz Putinovi: Vaše konzuláty v USA zatvorte!

Trumpov drsný odkaz Putinovi: Vaše konzuláty v USA zatvorte!

USA donútili Rusko, aby dnes zatvorilo svoj generálny konzulát v San Franciscu a po jednej konzulárnej budove vo Washingtone a New Yorku. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Agentúra pripomenula, že Rusko nedávno nariadilo USA, aby USA do 1. septembra znížili počet pracovníkov svojho veľvyslanectva v Moskve a všetkých troch konzulátov o 755, a to na 455.  Stalo sa tak po tom, čo americký Kongres schválil sankcie proti Rusku za zasahovanie do prezidentských volieb v USA v roku 2016 a za jeho kroky na Ukrajine a v Sýrii.

„Spojené štáty plne implementovali rozhodnutie vlády Ruskej federácie znížiť veľkosť našej misie v Rusku. Domnievame sa, že táto akcia bola neopodstatnená a škodlivá pre celkové vzťahy medzi našimi krajinami,“ uvádza sa vo vyhlásení rezortu americkej diplomacie.

Rusko reagovalo tiež a verbálne dnes odsúdilo USA za nariadenie uzavrieť konzulát v San Franciscu.

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová uviedla, že americká strana „ignorovala medzinárodné právo“.

Tvrdí tiež, že americké „špeciálne služby“ majú v úmysle dnes konzulát prehľadať.

exred.

Zdroj info a foto: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zástupca výkonného riaditeľa Detského fondu OSN rezignoval, čelí obvineniam z nevhodného správania

Justin Forsyth čelí obvineniam z nevhodného správania sa voči trom zamestnankyniam organizácie. LONDÝN 22. februára (WebNoviny.sk) – Niekdajší výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Save the Children Justin Forsyth rezignoval na funkciu zástupcu výkonného riaditeľa Detského fondu OSN (UNICEF). Urobil tak po tom, ako ho obvinili z poslania textových správ obsahujúcich nevhodné komentáre na margo oblečenia troch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *