utorok , 21 november 2017
Home / SVET / Trumpov drsný odkaz Putinovi: Vaše konzuláty v USA zatvorte!

Trumpov drsný odkaz Putinovi: Vaše konzuláty v USA zatvorte!

USA donútili Rusko, aby dnes zatvorilo svoj generálny konzulát v San Franciscu a po jednej konzulárnej budove vo Washingtone a New Yorku. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Agentúra pripomenula, že Rusko nedávno nariadilo USA, aby USA do 1. septembra znížili počet pracovníkov svojho veľvyslanectva v Moskve a všetkých troch konzulátov o 755, a to na 455.  Stalo sa tak po tom, čo americký Kongres schválil sankcie proti Rusku za zasahovanie do prezidentských volieb v USA v roku 2016 a za jeho kroky na Ukrajine a v Sýrii.

„Spojené štáty plne implementovali rozhodnutie vlády Ruskej federácie znížiť veľkosť našej misie v Rusku. Domnievame sa, že táto akcia bola neopodstatnená a škodlivá pre celkové vzťahy medzi našimi krajinami,“ uvádza sa vo vyhlásení rezortu americkej diplomacie.

Rusko reagovalo tiež a verbálne dnes odsúdilo USA za nariadenie uzavrieť konzulát v San Franciscu.

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová uviedla, že americká strana „ignorovala medzinárodné právo“.

Tvrdí tiež, že americké „špeciálne služby“ majú v úmysle dnes konzulát prehľadať.

exred.

Zdroj info a foto: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecko má podľa Rady Európy chrániť komunitu LGBTI pred extrémistami a neobmedzovať ich práva

Komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks vyjadril obavy, že zákaz je „prejavom pokračujúceho zhoršovania v oblasti ochrany ľudských práv“ v Turecku. ANKARA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Rada Európy vyzvala Ankaru, aby zrušila svoje rozhodnutie zakázať všetky podujatia organizácií, ktoré sa venujú ochrane ľudských práv lesbičiek, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych osôb. Zhoršovanie ochrany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *