piatok , 26 apríl 2019
Home / SVET / Mun Če-in sa chce opäť stretnúť s Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania s USA

Mun Če-in sa chce opäť stretnúť s Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania s USA

SOUL 15. apríla (WebNoviny.sk) – Juhokórejský prezident Mun Če-in chce štvrtý summit so severokórejským lídrom Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania medzi KĽDR a USA.

Uviedol to v pondelok po tom, ako Kim Čong-un počas víkendu kritizoval diplomatickú úlohu južného suseda s tým, že Soul sa podľa neho správa ako „prekážajúci mediátor„.

Mun Če-in a Kim Čong-un sa vlani stretli tri razy. Juhokórejský prezident začiatkom marca vyhlásil, že chce, aby Spojené štáty a Severná Kórea opäť rokovali o denuklearizácii Kórejského polostrova.

Politik povedal, že sa pokúsi, aby krajiny po neúspešnom samite Trumpa a Kim Čong-una vo Vietname obnovili diskusiu. Experti však majú po neúspešných rokovaniach v Hanoji pochybnosti o spoľahlivosti Mun Če-ina ako mediátora.

Viac k témam: denuklearizácia, Severná Kórea, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Mun Če-in sa chce opäť stretnúť s Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ozbrojenci v Pakistane zabili ženu, ktorá očkovala deti proti obrne

K útoku došli pri hraniciach s Afganistanom, hnutie Taliban tvrdí, že očkovanie je spiknutím Západu s cieľom sterilizovať deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *