piatok , 26 apríl 2019
Home / KULTÚRA / Hudba / Jimmy Page mi dal ako 16-ročnému kokaín, prezradil Jason Bonham

Jimmy Page mi dal ako 16-ročnému kokaín, prezradil Jason Bonham

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Anglický bubeník Jason Bonham prezradil, že niekdajší gitarista už nefungujúcej kapely Led Zeppelin Jimmy Page mu dal ako 16-ročnému kokaín. Stalo sa tak počas turné legendárnej skupiny, v ktorej jeho otec John Bonham hral na bicie.

Jimmy bol prvý, kto mi to dal. Zavolal nás do jeho izby. Mal som vtedy 16 a na zemi bola žena s obojkom a mňaučala. Otočil sa a povedal, aby som si zobral. Poďakoval som mu,“ uviedol 52-ročný hudobník v rozhovore pre rádio SiriusXM.

Spýtal sa ma, či som to už niekedy skúšal a ja som mu povedal, že, áno, samozrejme. Podal mi to a ja som to celé spotreboval,“ povedal. „Si ako tvoj otec. To malo byť pre nás všetkých,“ reagoval slávny gitarista.

Kapela Led Zeppelin *

* vznikla v roku 1968 v Londýne, pričom pôvodne sa volala New Yardbirds. Tvorili ju spevák Robert Plant, gitarista Jimmy Page, basgitarista a klávesák John Paul Jones a bubeník John Bonham. Status superhviezd a následne i legiend im definitívne zabezpečila mimoriadne úspešná štvrtá štúdiová nahrávka, ktorej nedali žiadny názov a zvyčajne sa označuje ako Led Zeppelin IV (1971). Z nej pochádza aj pieseň Stairway To Heaven, ktorá je jednou z najznámejších skladieb skupiny.

Všetky štúdiovky Led Zeppelin okrem prvej, eponymnej z roku 1969 a poslednej (Coda, 1982) ovládli britský albumový rebríček a výborne sa im darilo aj v tom americkom. Rozpad jednej z najlepšie predávaných kapiel sveta prišiel v roku 1980 so smrťou bubeníka Bonhama. Zostávajúci členovia kapely následne rozbehli sólové kariéry. Niekoľkokrát sa však ešte stretli na pódiu, pričom za bubny sa i na zatiaľ poslednom koncerte v Londýne v roku 2007 posadil Bonhamov syn Jason. Americký dvojtýždenník Rolling Stone ich označil za „najtvrdšiu kapelu všetkých čias a najvýznamnejšiu kapelu 70. rokov“. V roku 1995 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.loudersound.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Led Zeppelin
Zdroj: Webnoviny.sk – Jimmy Page mi dal ako 16-ročnému kokaín, prezradil Jason Bonham © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri stavbe festivalového pódia zomrel hlavný montážnik, spadol počas práce

Muž pracoval v tíme 20 rokov. INDIO 7. apríla (WebNoviny.sk) – Pri stavbe pódia pre americký festival Coachella zomrel hlavný montážnik. Spoločnosť Goldenvoice, ktorá prináša každý rok podujatie do kalifornského mesta Indio, nezverejnila meno muža. Vo festivalovom tíme však pracoval už 20 rokov. „Dnes sme stratili kolegu, kamaráta a člena rodiny. Náš priateľ spadol, keď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *