utorok , 21 november 2017
Home / SLOVENSKO / Júnový plat prezidenta opäť pomôže ľuďom v núdzi

Júnový plat prezidenta opäť pomôže ľuďom v núdzi

Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj čistý príjem ďalším desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každá z nich dostala z júnového platu prezidenta 493,80 eura.

Andrej Kiska vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje prezident každý mesiac, pričom pomoc od neho dostávajú rodiny priamo.

Prezident pomohol staršiemu mužovi so svalovou dystrofiou, ktorý sa pohybuje na elektrickom vozíku a je odkázaný na pomoc inej osoby. Do dospelosti žil s rodičmi, ale keď zomreli, presťahoval sa do zariadenia sociálnych služieb, kde musí vyžiť len z invalidného dôchodku.

Adresátom príspevku je tiež rodina, ktorá žije s troma deťmi v chatke bez elektriny a bez stáleho prístupu k vode. Napriek komplikovaným podmienkam sa matka snaží zabezpečiť pre deti všetko potrebné, vrátane školských pomôcok, potravín a liekov. Pomáha aj starej matke, ktorá má v náhradnej starostlivosti jej ďalšie dve deti, a takisto pomáha iným ľuďom v podobnej situácii.

Zvyšnú časť platu prezident opäť rozdelil onkologickým pacientom. Dve pacientky sa samy starajú o svoje deti, pričom jedna z nich o hendikepovaného syna, ktorého nosí do špeciálnej školy.

Ďalšia žena má onkologické ochorenie v pokročilom štádiu, je matkou troch detí.

Prezident adresoval pomoc aj rodine 9-ročného dievčaťa, ktorému diagnostikovali zhubný nádor kosti. A tiež odchovancovi detského domova, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou a teraz mu našli aj nádor. Žije so starou mamou, ktorá trpí cukrovkou.

Časť platu Andreja Kisku smerovala rodine, ktorej 10-ročná dcéra má zhubný nádor na mozgu. A mužovi, ktorému diagnostikovali zhubný folikulový lymfóm, pričom mesačný príjem jeho rodiny s troma deťmi je len okolo tristo eur.

Andrej Kiska prispel aj rodine, ktorej zomrel otec následkom onkologického ochorenia. Rodina je v zložitej finančnej situácii.

Zdroj foto a info: prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Amrop rozšíril tím partnerov

K trojici partnerov v spoločnosti Amrop Slovakia, ktorá je priekopníkom v oblasti poradenských služieb so zameraním na Executive Search a Leadership Consulting, pribudli v týchto dňoch ďalší dvaja. Martin Krekáč, Igor Šulík a Mario Fondati tak budú pri strategickom a operatívnom riadení spoločnosti podporení novými členmi najvyššieho vedenia – Ladislavou Molnárovou a Marekom Hradílkom. BRATISLAVA 20. novembra 2017 (WBN/PR) – K trojici partnerov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *