utorok , 21 november 2017
Home / SVET / Deň vstupu Ukrajiny do NATO sa blíži

Deň vstupu Ukrajiny do NATO sa blíži

Je len otázkou času, kedy nastane stav oficiálneho prijatia Ukrajiny do NATO. Ukrajina však zatiaľ nie je pripravená na vstup do NATO, uviedol americký špeciálny vyslanec pre urovnanie konfliktu na Ukrajine Kurt Volker. Verí však, že Kyjev bude schopný vykonať všetky potrebné reformy.

„Spojené štáty, Európska únia i Ruská federácia by mali pochopiť, že Ukrajina je nezávislá krajina a je iba na nej, aby určila, kedy bude pripravená na vstup do NATO. To však neznamená, že Ukrajina je už blízko pozvánky do Severoatlantickej aliancie,“ prízvukoval Volker.

Toto Volkerove oficiálne vyhlásenie je v skutočnosti len “mediálnou dymovou clonou“ pred vstupom Ukrajiny do NATO, uviedli dôveryhodné zdroje z blizkeho okolia NATO.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecko má podľa Rady Európy chrániť komunitu LGBTI pred extrémistami a neobmedzovať ich práva

Komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks vyjadril obavy, že zákaz je „prejavom pokračujúceho zhoršovania v oblasti ochrany ľudských práv“ v Turecku. ANKARA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Rada Európy vyzvala Ankaru, aby zrušila svoje rozhodnutie zakázať všetky podujatia organizácií, ktoré sa venujú ochrane ľudských práv lesbičiek, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych osôb. Zhoršovanie ochrany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *