pondelok , 18 jún 2018
Home / SVET / Deň vstupu Ukrajiny do NATO sa blíži

Deň vstupu Ukrajiny do NATO sa blíži

Je len otázkou času, kedy nastane stav oficiálneho prijatia Ukrajiny do NATO. Ukrajina však zatiaľ nie je pripravená na vstup do NATO, uviedol americký špeciálny vyslanec pre urovnanie konfliktu na Ukrajine Kurt Volker. Verí však, že Kyjev bude schopný vykonať všetky potrebné reformy.

„Spojené štáty, Európska únia i Ruská federácia by mali pochopiť, že Ukrajina je nezávislá krajina a je iba na nej, aby určila, kedy bude pripravená na vstup do NATO. To však neznamená, že Ukrajina je už blízko pozvánky do Severoatlantickej aliancie,“ prízvukoval Volker.

Toto Volkerove oficiálne vyhlásenie je v skutočnosti len “mediálnou dymovou clonou“ pred vstupom Ukrajiny do NATO, uviedli dôveryhodné zdroje z blizkeho okolia NATO.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nočná streľba na kultúrnom podujatí v Trentone má jednu obeť, desiatky sú zranených

Art All Night začalo v sobotu popoludní a malo trvať až do nedeľňajšieho popoludnia. TRENTON 17. júna (WebNoviny.sk) – Jeden človek zomrel a 20 ďalších utrpelo zranenia pri streľbe, ktorá vypukla na nočnom kultúrnom podujatí v americkom meste Trenton v štáte New Jersey. Prokurátor okresu Mercer Angelo Onofri informoval, že strieľať začali dve osoby v

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *